BAŞKAN GAGA TİYATROCU OLDU !

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BAŞKAN GAGA TİYATROCU OLDU !

Balya Belediyesi Tiyatro ekibi ilk oyununu Balıkesir’in Kamçıllı köyünde yaşayan SMA hastası Aysima Temel için sahnelerken, Belediye Başkanı Orhan Gaga da eşi Belma Gaga ile birlikte oyuncu olarak kadroda yer aldı.

Balya Belediyesi Tiyatro ekibi, Aziz Nesin’in yazdığı “Hıklatan Bal” adlı oyunu Balya Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda sahneledi.

İlçedeki bir çok meslekten insanı bir araya getiren tiyatronun kurulmasına öncülük eden Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga da eşi Belma Gaga ile birlikte oyunda rol aldı.

ALKIŞLAR BAŞKAN VE EKİBİNE

Yönetmenliğini Yalçın Aksöz’ün , asistanlığını Esra Işık’ın , ses-ışık sorumluluğunu  Nilgün Ergün’ün üstlendiği oyunda Gaga çifti dışında Caner Ergen, Eren Avcı, Hamide Çoban, Meral Demir, Nazlı Ünver, Necla Aksöz, Seda Gündüz Deniz ve Tuna Gölcü oynadı. İki gün boyunca sahnelenen oyun büyük ilgi gördü, beğeni kazandı.

AYSİMA’YA UMUT OLDULAR

Oyundan elde edilen gelirin tamamı SMA Tip 1 hastası Aysima’ya bağışlandı. Bilet fiyatları tam-öğrenci ayrımı olmaksızın 1 TL. olarak belirlenirken, oyunu izlemeye gelen seyircilerin Valilik onaylı İBAN numaralarına yönlendirilerek bağış yapmaları sağlandı.
(Valilik onaylı İBAN TR 94 0001 5001 5800 7313 30 46 17 Vakıfbank- Alıcı : Müberra Temel)

“FARK DEĞİL FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ”

Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, “Amacımız fark yaratmak değil, farkındalık yaratmak. SMA hastası çocuklarımıza hem yardım etmek hem de yanınızdayız diyebilmek için Balya sevdalıları olarak bizer de varız dedik ve bu etkinliğe hep birlikte imza attık” dedi.

Tüm ekibin “Büyükten küçüğe sloganı ile yola çıktığını söyleyen Gaga, önümüzdeki günlerde de çeşitli etkinlikler gerçekleştireceklerini, başka oyunlar sahnelemek istediklerini bildirdi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP