Yayınlanma Tarihi :

BAŞARAN’DAN DUYGUSAL VEDA

BAŞARAN’DAN DUYGUSAL VEDA

AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısı ile 4 yıldır devam eden görevinden ayrıldığını açıkladı.Başaran, yıl başından bu yana ciddi sağlık problemi yaşadığını görevi bırakma kararını seçimlerden önce aldığını ancak bugüne kadar geldiklerini söyledi. 

AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran’ın, İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısına; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Mustafa Canbey ve İsmail Ok, AK Parti Balıkesir Yürütme ve Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları ile Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Balıkesir İlçe Başkanları katıldı.

Bundan sonra AK Parti’nin bir neferi olarak yoluna devam edeceğini söyleyen Başaran “AK Parti Balıkesir İl Başkanı olarak atandığım 6 Aralık 2019’dan bugüne kadar yürüttüğüm AK Parti Balıkesir İI Başkanlığı görevinden müsaade talebimin Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından yapılan istişare sonucunda kabul edildiği tarafıma bildirildi.” dedi.

Başaran kendisini bu göreve atayan, daha sonra kongrede aday gösterilmesini sağlayan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’a ve tüm partililere kendisine güvenleri ve destekleri için teşekkür etti.

GÖREVİ BIRAKMA NEDENİ SAĞLIK SORUNU

14 Mayıs’taki seçimlerde milletvekili adayı olmayan nadir il başkanlarından biri olan Ekrem Başaran, yıl başından bu yana ciddi sağlık problemi yaşadığını görevi bırakma kararını seçimlerden önce aldığını ancak bugüne kadar geldiklerini söyledi. Başaran, yeni il başkanının belirlenmesiyle ilgili bugünden itibaren 2-3 gün içerisinde teşkilatta temayül yoklaması yapılacağını ve genel merkez tarafından yeni il başkanının açıklanacağını kaydetti.

“GÖNÜL YORGUN DÜŞERSE YÜREK DİLSİZ KALIRMIŞ”

Basın toplantısında duygusal anlar da yaşayan Başaran şunları söyledi:

“AK Parti  Balıkesir İl Başkanı olarak, öznesi Balıkesir olan, insani ve islami her konuyu kendimize vazife edindik, bunu yaparken de akmayan nehre köprü vadeden politikacı olmadık. Adaletli ve dürüst olduk. Bazen hoşlanılmasa da ‘hayır’ dedik. ‘Olmaz’ dedik. Ancak kendimize yapılmasını istemediğimiz hiçbir şeyi de kimseye reva görmedik. Şiarımız Abdürrahim Karakoç üstadın şu dizeleri oldu; Amma gel gelelim gönül yorgun düşerse yürek dilsiz kalırmış, insan herkese yetişir de kendine geç kalırmış. Biz de şimdi bu noktaya geldik. Ben aciz ve fakat 4 yıla yakın bu şehre il başkanlığı yapmış Ekrem Başaran olarak son sözüm, AK PARTi Balıkesir İl Başkanlığımın nihayetlendiği bu günden itibaren, Hak ve Hakikat Davamızın siyasi hareketi olan AKPARTi`mizin dimdik bir neferi olarak bu yol ve davada istikamet üzere TEVAZU VE SADAKAT ile olacağımı iftiharla ifade etmek isterim. Sürçü lisan ettiysem af ola. Hepiniz haklarınızı helal ediniz. Ben varsa hakkımı helal ediyorum. Kalın sağlıcakla” dedi.

“2024’DE SEÇİMLERİ YİNE KAZANACAĞIZ”

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerini kazandıklarını anımsatan Başkan Başaran sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi önümüzde 2024 yerel seçimleri var. Balıkesir de bu seçimleri kazanacak. AK Partili olmaktan onur duyan, canla başla çalışmaya and içmiş bundan da keyif alan bir teşkilat var. Başkanlar değişir, yönetimler değişir ama istikametin ve ruhun asla değişmediği bir teşkilat var. Merkezi hükümet ile uyum içerisinde çalışacak, belediyeciliğin kitabını yazmış Ak Kadro’ların seçilebilmesi için canla başla bu teşkilatlarımız yine çalışacaktır. Genel Başkanımızın tensipleri ve genel merkezimizin onayı ile her türlü yetkinliğe ve donanıma sahip, milli ve manevi değerlerimizi kendine referans kabul eden, yöresiyle dokusuyla uyumlu, Milletimizin gönlüne girebilecek adaylarımız ile Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu seçimleri de kazanacağız.” 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Başaran’a çalışmalarından dolayı çiçek sunup, teşekkür etti. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP