BAŞKAN AVCU’NUN ALMANYA KONUŞMASI! « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

7 Ekim 2022 - 19:00

BAŞKAN AVCU’NUN ALMANYA KONUŞMASI!

BAŞKAN AVCU’NUN ALMANYA KONUŞMASI!
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2019 - 10:01

ALMANYA’NIN Moers şehrindeki ‘Hıdırellez Şenliği’nde Balıkesirlilerin buluşması geride kaldı. Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin(BAL-DER) öncülüğünde 2005 yılından bu yana farklı etkinlikler düzenlenmekte.Derneğin çalışmalarını yakından takip edenlerin bildiği gibi Balıkesir’in düşman işgalinden kurtuluş tarihi olan 6 Eylül anma programı ve her yıl geleneksel olarak kutlanan Hıdırellez Şenliği gibi etkinlikleri başta gelmekte.Bu etkinliklerimize  yıllardır yerel düzeydeki siyasetçiler de katılır. Almanya’ya gelip Avrupalı Balıkesirliler’e destek olan belediye başkanları konuşmalarında çalışmaları hakkında hemşehrilerini bilgilendirip, birlik ve beraberlik mesajları vermişlerdir.

Rahmetli Sabri Uğur’la başlayan süreç,İsmail Ok,Ahmet Edip Uğur,Zekai Kafaoğlu,Yücel Yılmaz,Hasan Avcı ve Dinçer Orkan’la devam ede gelmiştir.Yerel düzeydeki yöneticilerimiz şimdiye kadar yaptıkları konuşmalarda siyasi kimliklerini hiç bir zaman ön plana çıkarmama konusunda özen göstermişlerdi.15.’si düzenlenen ‘Hıdırellez Şenliği’ne katılan Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu İstanbul’da yapılan seçimlere dahi değinerek bu geleneği bozmuştur! Başkanın etkinlikte yaptığı bir çok kişi tarafından alkışlandığı gibi tepkiyle de karşılanan konuşması unutuldu derken, Ege Gündem Gazetesi’nde bir hafta sonra ‘Başkan Avcu’ya Gurbetçi İlgisi’ manşetiyle tekrar gündeme geldi.

Türkiye’nin dışında dernekçilik yapmak, hele memleket havasını teneffüs edilebilmesi için insanlarımızı bir araya getirebilmenin zor olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Almanya Balıkesirliler Derneği’nin yaptığı çalışmalar ses getiriyor, farklı görüşteki insanlarımızı bir çatı altında toplayabiliyorsa her siyasi görüşe aynı yakınlık ve uzaklık mesafesini koruyabilmesindendir

Cennet vatanımızla,bayrağımızla,manevi ve milli değerlerimizle,Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk gibi değerlerimizle sorunu olmayan hemşehrilerimizle birlikte olabilmek, her buluşmada ‘Bengi Kültürü’nü teneffüs edebilmemize siyasetçilerimizde her zaman destek verdiler ve konuşmalarında buna özen gösterdiler.

Nitekim;Balıkesir Büyükşehir Başkan Vekili Muhammed Sayyid Bayram, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, hatta eski Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yaptıkları konuşmalarda birlik ve motive edici konuşmalar yaptılar.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu’nun konuşması bana göre,Bigadiç’te, Bigadiç’in köylerinde yapılsa sıradan bir konuşmaydı.

İsmail Avcu’nun Haziran’ın 22 sinde yaptığı konuşmasında, Balıkesir’in diğer 19 ilçesinden gelen hemşehrilerini unutup;’Bigadiçli hemşehrilerim Bigadiç’ten sizlere selam getirdim’ diyerek konuşmasına başladığını belirteyim.

Almanya’ya ilk kez gelmenin verdiği heyecanla,konuşmasının devamında Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu;”Sizler örf,adet ve anane olarak hiç birşey kaybetmemişsiniz.Birlikte yaşamanın en güzel örneğini sizler bütün dünyaya gösterdiniz. Sizin emeğiniz, sizin alınteriniz ülkemize çok şey kattı. Ben 70 li yılları biliyorum. 80’li yılları,90’lı yılları da biliyorum.Ülkemiz 16 yıldır çok güzel yönetildi.Çok ileriye gidiyoruz. Önümüz parlak. Dost, müttefik ülkelerle dünya barışına ,dünya zenginliğine dahada çok şeyler katacağız.Biz 16 yılı 15 seçimle geçirdik. Bu demokrasi içinde geçti.Dünyanın hiç bir devletinde bir iktidar 15 defa seçime gitmez. Ama bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan milletine güvendiği için 15 defa seçime gitti. Yarın 16. seçime gidiyoruz. Yarın Allahın izniyle seçimi başarıyla tamamlayacağız. Ondan sonra 4,5 yıl seçim yok.Gelişen bir demokrasi,büyüyen bir Türkiye var” şeklindeki konuşmasının alkış aldığı gibi tepkide çektiğini belirtmekte fayda olduğuna inanıyorum.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu Almanya’daki hemşehrilerimize konuşmasında siyasi mesajlar verme yerine, Bigadiç’e yapılan,yapılacak hizmetleri anlatarak bilgilendirseydi daha faydalı olmaz mıydı?

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.