DOLAR31,1395% 0.11
EURO33,8767% 0.22
STERLIN39,5547% 0.17
FRANG35,4360% 0.25
ALTIN2.041,80% 0,48
BITCOIN1.764.0449.331

BAŞKAN AVCI’DAN İMECE VURGUSU

Yayınlanma Tarihi :
BAŞKAN AVCI’DAN İMECE VURGUSU

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Sultan Alparslan Kültür Evi’nde düzenlenen toplantıda mahalle muhtarları ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Başkan Avcı, “Sorunların çözümünde imece usulüyle, Devlet-Millet işbirliği ile hareket etmemiz lazım. Bir işin bir tarafından biz bir tarafından da sizler tutarsanız, işlerin çok hızlı yürüyeceği kanaatindeyim” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Sultan Alparslan Kültür Evi’nde düzenlenen toplantıda mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Toplantıya belediye başkan yardımcıları Feyyaz Çiftçi, Fikrettin Kocaman, Kadir Uzun ve ilgili birim müdürleri ile Altıeylül AK Parti İlçe Başkanı Ömer Munis de katıldı.
Muhtarların milli iradenin temel taşları olduğunu, sorunlarının çözümü ve vatandaşların devlet hizmetlerine ulaşımında büyük rol oynadığını belirten Avcı, önemli bir görevi yürüten muhtarlar ile yapılan toplantıların her zaman verimli geçtiğini vurguladı. Avcı, Altıeylül ilçesindeki tüm muhtarlarla daha rahat istişare yapabilmek ve pandemi döneminde kalabalık gruplar halinde riske girmemek adına gruplar halinde kırsal ve merkezdeki muhtarlarla toplantılar yapacaklarını söyledi.

“DEVLET-MİLLET İŞBİRLİĞİ İLE HAREKET ETMEMİZ LAZIM”

Muhtarların ve muhtarlık işleriyle ilgili konuların daha hızlı, daha verimli ilerleyebilmesi adına Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nü kurduklarını anımsatan Avcı “Altıeylül’de 930 km2’lik bir sorumluluk alanımız var. Bu yüzölçümü içerisinde de kırsal alanımız çok geniş. Dolayısıyla bu alan içerisinde elimizden geldiği kadar hizmet etmeye çalışıyoruz. Çalışmalarımızı yaparken de adaletli bir çerçeve içerisinde yapmaya gayret ediyoruz. Şu anda kilit parke taşı ihalemizi yaptık. İnşallah 420 bin m2 kilit parke taş döşeyeceğiz. Bunun 250 bin m2’sini bu sene, geri kalan kısmını da önümüzdeki sene yaparak kademe kademe gerçekleştireceğiz. Bu sene yaklaşık 8-10 kırsal mahallemizin bağlantı yolları ile ilgili ön çalışmayı yaptık. Önümüzdeki sene de yine 8-10 tane kırsal mahallemizin ile ilgili çalışmaları yürüterek kademe kademe sorunları çözeceğiz. Muhtarlarımızdan bir şey rica ediyorum. Sorunların çözümünde imece usulüyle, Devlet-Millet işbirliği ile hareket etmemiz lazım. Bir işin bir tarafından biz bir tarafından da sizler tutarsanız işlerin çok hızlı yürüyeceği kanaatindeyim” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP