DOLAR31,1400% 0.12
EURO33,8443% 0.13
STERLIN39,5643% 0.18
FRANG35,4349% 0.25
ALTIN2.038,18% 0,30
BITCOIN1.754.6018.493

BAŞKAN AVCI’DAN HİZMETE DEVAM

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BAŞKAN AVCI’DAN HİZMETE DEVAM

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, gazetecilere ilçede yapımı tamamlanan ve inşaatı devam eden çok sayıda projeyi gezdirip, bilgi verdi. Avcı, Altıeylül’e bir de belediye hizmet binası kazandıracaklarını açıklarken, “Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday mısınız?” sorusuna ” Bizim Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’dır. ” yanıtını verdi. 

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, gazetecilerle birlikte düzenlediği gezide ilçede yapımı tamamlanan Sabri Uğur Parkı ve Millet Kıraathanesi, Sultan Alparslan Kültür Evi, Hasan Can Kültür Merkezi ve yapımı devam eden ALGEM ile Gazi Mustafa Kemal Yaşam Kompleksi’ni tanıttı.

“DİNKÇİLER SABRİ UĞUR PARKINA SAHİP ÇIKTI”

Dinkçiler Mahallesi’nde oturan vatandaşların Sabri Uğur Parkı ve Millet Kıraathanesi’ne sahip çıktıklarını belirten Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Sabri Uğur Parkı ve Millet Kıraathanesi’ni yaparken arkadaşlarımızın endişesi vardı. Buraya yapacağımız oyun parkındaki oyuncakların zarar  göreceği yönünde. Dinkçiler Mahallesindeki vatandaşlarımız park ve millet kıraathanesini sahiplendi kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZA MODERN KÜTÜPHANE KAZANDIRDIK”

Sultan Alparslan Kültür Evi’nde öğrencilere modern bir kütüphane kazandırdıklarını belirten Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buradaki kütüphanemize ders çalışmak için gelecek öğrenciler önceden internet üzerinden yerini ayırtıp geldiğinde yer sorunu yaşamadan dersini çalışabiliyor. Mahalle ve çevre mahallelerdeki öğrencilerimize ders, etüt yapabildikleri modern bir kütüphaneyi hizmete sunduk”

“HASAN CAN KÜLTÜR MERKEZİ 12.7 MİLYON LİRAYA MAL OLDU”

Altıeylül’ün ilk kültür merkezi Hasan Can Kültür Merkezi’nin 12.7 milyon liraya mal olduğunu açıklayan  Belediye Başkanı Hasan Avcı, Ümraniye Belediyesi ve Kültür Bakanlığından da destek aldıklarını söyledi.

1986 AİLEYE 2.1 MİLYON LİRALIK YARDIM

Hasan Can Kültür Merkezi’nde yaptıkları çalışmaları anlatan Avcı, “Altıeylül Belediyesi olarak ilçemizde yaşayan garip gurebaların yardımına ALGEM aracılığıyla koşuyoruz. ALGEM aracılığıyla yardım edilecek kişileri oluşturduğumuz komisyon aracılığıyla belirliyoruz. 2020 yılında bin 986 aileye 2.1 milyon liralık yardım yapıldı. Ailelere market alışveriş kartı veriyoruz. 2020 yılında 3 bin 861 aileye yardımda bulunuldu. Pandemi döneminde işyeri kapanan 314 esnafımıza biner liralık yardımda bulunduk. Bu yıl 200 bin metrekare kilit parke taşı yapacağız.” dedi.

“BELEDİYE HİZMET BİNASINA ÖNÜMÜZDEKİ YIL BAŞLAYACAĞIZ”  

Avcı, “Altıeylül’de çalışmalarımızı proje bazlı çözüm üreterek yapıyoruz. 125 milyon liralık bütçemiz var. Bu yıl başlayacağımız projelerin tutarı 35-40 milyon lira. 40-50 milyon liraya mal olacak belediye hizmet binasına önümüzdeki yıl başlayacağız. 18-02 bölgesinden kalan yerimiz var. O yeri imar düzenlemesi yaparak satacağız ve gelen parayı da belediye hizmet binası için kullanacağız” diye konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR HESABIM YOK”

Belediye Başkanı Avcı, “Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday mısınız?” sorusuna kesinlikle Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı hesabı olmadığını söyledi.

Avcı, “Altıeylül Belediye Başkanlığı hesabım da yok. Anamızın karnından belediye başkanı olarak doğmadık. Belki 5 sene belki 15 sene sonra bu görevler bitecek. Bizim Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’dır. Biz de kendisinin yanındayız. Bana bel altı vurarak pes ettireceğini sananlar ancak rüya görür. Bana çakarak belediye başkanlığımı düşürebiliyorsanız düşürün helal olsun.”

YORUM YAP