DOLAR31,1400% 0.12
EURO33,8443% 0.13
STERLIN39,5643% 0.18
FRANG35,4349% 0.25
ALTIN2.038,18% 0,30
BITCOIN1.754.6018.493

BAŞKAN AVCI FIRTINA SONRASI KABAKLI’DA : “YARALARI SARACAĞIZ”

Yayınlanma Tarihi :
BAŞKAN AVCI FIRTINA SONRASI KABAKLI’DA : “YARALARI SARACAĞIZ”

Altıeylül ilçesine bağlı Kabaklı’da ki fırtınada çatılar uçtu, ağaçlar yerinden  söküldü, kiremitler yerlere saçıldı. Elektrik direkleri devrildi, enerji nakil hatları koptu. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Altıeylül AK Parti İlçe Başkanı Ömer Munis, fırtınada  evleri hasar gören vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.  Avcı, “Mağdur olan vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya ve üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.” dedi. 

Balıkesir’de dün akşam saat 17.00 ile 19.00 saatleri arasında etkili olan fırtına özellikle Altıeylül ilçesine bağlı Kabaklı mahallesinde büyük zarara yol açtı.
Kabaklı’da çatılar uçtu, ağaçlar yerinden  söküldü, kiremitler yerlere saçıldı. Elektrik direkleri devrildi, enerji nakil hatları koptu. Mahalle sakinlerinden birine ait evin çatısında bulunan güneş enerjisi sistemi ise evden yaklaşık 600 metre uzaklıkta  bulundu.

“AFETLERDE VATANDAŞIN YANINDA”

Daha önce yangın ve doğalgaz patlaması sonucu evleri oturulamaz hale gelen vatandaşların yanında olarak zararlarını gideren Altıeylül Belediyesi,  bu kez Kabaklı’da mağdur olan  vatandaşların imdadına koştu.

Kabaklı’da mahalle sakinlerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten, fırtınada diğer vatandaşlar gibi  evi büyük zarar gören mahalle muhtarı Cemile İnce Alkan ile incelemelerde bulunan Başkan Avcı, “Yaşanan doğal afet sonucu vatandaşlarımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Yaptığımız incelemeler sonucunda da meydana gelen doğal afette mağdur olan vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya ve üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Böyle durumlarda Altıeylül Belediyesi olarak mağdur olan vatandaşlarımızın her daim yanındayız. Çünkü biz buradaysak Altıeylül’de kimse yalnız değildir” dedi.

Kabaklı sakinleri fırtına sonrası kendilerini yalnız bırakmayan başta Başkan Hasan Avcı olmak üzere tüm Altıeylül Belediyesi çalışanlarına  teşekkür etti.  (balikesir24saat.com)

 

 

 

YORUM YAP