DOLAR31,1069% 0.2
EURO33,7025% 0.21
STERLIN39,4391% 0.11
FRANG35,3126% 0.2
ALTIN2.032,81% 0,01
BITCOIN1.619.803-0.215

BAŞKAN ARSLAN’A SALDIRI, SALDIRIYA BÜYÜK TEPKİ

Yayınlanma Tarihi :
BAŞKAN ARSLAN’A SALDIRI, SALDIRIYA BÜYÜK TEPKİ

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bugün 11.00 sıralarında kendisiyle görüşmeye gelen M.T.’nin  saldırısına  uğradı. Başkan Arslan’a makamında saldıran M.T., güvenlik görevlileri tarafından polise teslim edildi. Başkan Arslan, saldırının ardından hastaneden darp raporu aldı ve Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu.

SALDIRIYA TEPKİ YAĞDI

Arslan’a yapılan saldırı başta CHP’liler olmak üzere taraflı tarafsız herkesin tepkisini getirdi. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş,  “geçmiş olsun” dileklerini iletti. CHP İl Başkanı Serkan Sarı  Başkan Arslan’a saldırı haberini aldıktan sonra   il yönetim kurulu üyeleriyle Edremit’e gitti.  Belediye Başkanları, Edremit İlçe örgütü yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri çok sayıda vatandaş Başkan Arslan’a “Geçmiş olsun” demek ve destek için Belediyeye geldi.

“HER TÜRLÜ TEHDİDE, ŞANTAJA RAĞMEN GÖREVİNİN BAŞINDA”

Başkan Arslan’la makamında görüşen Başkan Sarı, şu mesajı paylaştı:
“Edremit Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan’a makamında yapılan menfur saldırıyı kınıyorum. Belediye Başkanımız kanunların bizlere hükmettiği sınırlar içerisinde, halkımızın hakkını savunmak üzere her türlü tehdide, şantaja rağmen hiçbir şekilde taviz vermeden görevinin başında. Başkanımıza geçmiş olsun diliyorum.”

“BU SALDIRI EDREMİT HALKINA YAPILMIŞTIR “

CHP’li milletvekilleri ve belediye başkanları da Arslan’a geçmiş olsun dileklerini iletirken, saldırıyı kınadı. Balıkesir Milletvekili Ensan Aytekin, “Edremit Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan’a bugün makamında yapılan alçakça saldırı Edremit halkına yapılmıştır. Belediye başkanımız, aldığı darp sonucu tedavi görmüş şu anda görevinin başına dönmüştür.Hasan başkanımıza geçmiş olsun dileklerimle, saldırıyı şiddetle kınıyorum.” dedi

BAŞKAN YILMAZ’DAN KINAMA

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Yücel Yılmaz da saldırıya tepki gösteren isimlerden oldu. Yılmaz,
“Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’a makamında yapılan saldırıyı, bu nefreti körükleyen ve sergileyeni esefle kınıyorum. Şiddetin her türlüsü gayriinsani ve kabul edilemez. Selman Beye geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; bu talihsizliğin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.” mesajını paylaştı.

DEVECİLER’DEN GEÇMİŞ OLSUN

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler de saldırı sonrası Arslan’ın yanındaydı. Deveciler,  “Edremit Belediye Başkanı dostum Selman Hasan Arslan ’a makamında yapılan saldırıyı esefle kınıyorum.Hastanede ve durumunun iyi olduğunu öğrendiğim sevgili Selman Hasan Arslan’a geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.” dedi.

“BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

Edremit Belediye Başkanlığı’ndan yapılan “BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ” yazılı açıklama ise  şöyle:

“Bugün saat 11.00 sularında makamında saldırıya uğrayarak darp edilen Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan’ın sağlık durumu iyi olup her zamanki gibi doğruların yanında durmak, Edremitlilerin hakkını savunmak için görevinin başında olmaya devam etmektedir.Kentin yönetimi için halk iradesi ile göreve getirilen ve her zaman doğrunun yanında olan Başkanımız Selman Hasan Arslan’a yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor, tekrar yaşanmamasını diliyoruz.” (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP