DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 67.720,27 0.059

BASİAD’DA SAVAŞ DÖNEMİ

Yayınlanma Tarihi :
BASİAD’DA SAVAŞ DÖNEMİ

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD) Başkanlığına Selçuk Savaş seçilirken, yönetim yenilendi.  

BASİAD’ın 14. Genel Kurulu geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Divan Başkanlığını GÜNMARSİFED Başkanı Abdullah Bekki‘nin yaptığı Genel Kurul’da Burcu Özer ve Tuba Kalan Divan’da yer aldı. Kongrede önceki dönem BASİAD Başkanları İsa Tamer Çelik, Abdullah Bekki ve 13. Dönem Yönetim Kurulu üyelerine derneğe yaptıkları katkılardan dolayı plaket verildi.

Yapılan seçimde Selçuk Savaş oy birliği ile BASİAD’ın yeni başkanı oldu. Selçuk Savaş başkanlığındaki yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor:

Buse Tellioğlu Altındiş (Başkan Yardımcısı), Şeyma Yarış Kıran (Başkan Yardımcısı, Ercan Sürenkök (Başkan Yardımcısı), Aytuğ Yarmaz (Genel Sekreter), Neriman Köybaşı (Sayman Üye), Barış Sağlam (Yönetim Kurulu Üyesi) Çiğdem Çelik (Yönetim Kurulu Üyesi), Serkan Nuhoğlu (Yönetim Kurulu Üyesi), Barış Durmaz (Yönetim Kurulu Üyesi) Ömür Gündoğdu (Yönetim Kurulu Üyesi), Ahmet Kalan (Yönetim Kurulu Üyesi), Hüseyin Efekan Özer (Yönetim Kurulu Üyesi)

“ŞİMDİ KONUŞMA ZAMANI”

“Şimdi çalışma zamanı, şimdi konuşma zamanı, şimdi birlikte olma zamanı” diyen BASİAD Başkanı Selçuk Savaş yeni dönemde dernek üyelerinin de katılımı ve desteği ile yeni projeler başlatmak istediklerini vurguladı. Savaş, “Niyetimiz kurullarımız ve komisyonlarımız ile ortak sorunlarımızı, ortak hedeflerimizi belirlemek ve de yaşadığımız şehrin ihtiyaçları için düşünen, yazan, konuşan, düşünce ve eylem insanlarıyla; bunları projelere dökerek gerçekleştirmektir. Yaklaşan yerel seçimlerde tüm adaylara düşüncelerimizi aktaracağız. Sorunların çözümünün kural bazlı ve veriye dayalı yönetim sisteminden, katılımcılıktan, geçtiğini biliyoruz, Adalet, demokrasi ve fırsat eşitliğinin öne çıktığını, ele alınan tüm meselelerle ilişkilendirildiğini benimsedik. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında; ihtiyaç duyacağımız politikaları hep beraber belirlemek isteriz.” dedi.

“ATATÜRKÇÜ VE ŞEFFAF YAPIMIZI KORUYACAĞIZ”

Savaş sözlerini şöyle sürdürdü:
“Derneğimizin bugüne kadar yaptığı çalışmalar ile dikkat çektiği konuların devamlılık esasına göre takipçisi olacağız. Çizgimiz ve düşüncemizde bir değişiklik olmayacaktır. Özellikle siyaset üstü, Atatürkçü ve şeffaf yapımızı korumaya özen göstereceğiz. 14. dönemde benle beraber yönetimde olan tüm arkadaşlarım Balıkesir ve de BASİAD için sorunları özgür iradeleri ile masaya yatırabilecek ve en önemlisi çözüm üretebilecek bilgi, görgü birikimine sahip arkadaşlardır. Şahsi inancıma göre önümüzdeki yıllarda şehrimize derneğimize ciddi katkıları olacaklar ve şehrin kanat önderleri olacaklardır. Derneğimizin hazırladığı projeleri uygulamaya hevesli olarak başlayacağız. Yeni projeleri de yeni arkadaşlarımızla sırayla devreye sokacağız. Tüm üyelerimiz arasında dostluğu ve tanışıklığı artırmak için daha çok bir araya gelmeye özen göstereceğiz. Ortak geleceğimiz için birlikte çalışacağımız yeni bir yol haritasına başlarken saygılarımı sunarım.”  (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP