BASİAD VE MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN ÜRETİM YOLCULUĞU

Yayınlanma Tarihi :
BASİAD VE MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN ÜRETİM YOLCULUĞU

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği tarafından yürütülen, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesindeki proje kapsamında büyük önem sahip “2. Rol Model Toplantısı” Öğretmenevi’nde yapıldı. BASİAD Başkanı Ümit Baysal, meslek lisesi öğrencileri ile çıktıkları yolculukta motivasyon ve eğitimler ile ülke üretimine katkı yapmak istediklerini söyledi.

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD) Meslek Lisesi Koçluk Projesi Rol Model Toplantısı Balıkesir Öğretmenevi’nde yapıldı. Toplantıya BASİAD Başkanı Ümit Baysal ve yönetim kurulu üyeleri ile ile birlikte Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) Başkanı Abdullah Bekki, Balıkesir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Eyüp Fidan, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, okul yöneticileri, meslek lisesi koçları, 75 meslek lisesi öğrencisi katıldı.

BASİAD Başkanı Ümit Baysal, toplantıya katılanlara ve destekleyen kuruluşlara teşekkür ederken, meslek lisesi öğrencileri ile çıktıkları yolculukta motivasyon ve eğitimler ile ülke üretimine katkı yapmak istediklerini söyledi. Toplantının ilk bölümünde İzgören Akademi tarafından “Kendi Hayatının Lideri Olmak” konulu sunum yapıldı. Sunumda yurt sevgisi, hoşgörü, iş kalitesi, dürüstlük ve girişimcilik ana başlıklarında öğrencilere bilgiler aktarıldı.

İkinci bölümde Balıkesir’in köklü sanayici ailelerinden Erdoğanlar Makine Sanayi adına Serkan Nuhoğlu deneyimlerini öğrencilere aktardı. 1950’li yıllarda Balıkesir’de Endüstri Meslek Lisesi’ni tamamlayarak üretime adım atan Erdoğan Nuhoğlu tarafından kurulan Erdoğanlar Makinanın 65 yıllık tarihinde; meslek liselilerin işletmede üstlendikleri rol öğrencilere aktarıldı. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, toplantıya katılan öğrencilere ve projeye destek veren öğretmenlere ve kuruluş temsilcilerine teşekkür etti. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP