DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.628.1850.118

BARO’DA LİSTELER SAVAŞI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BARO’DA LİSTELER SAVAŞI

Balıkesir Barosu’nun genel kurulu 15-16 Ekim tarihlerinde yapılacak. Baronun halen başkanlığını sürdüren Av. Erol Kayabay’ın aday olmayacağı kongrede Av.Keziban Kalcı ile Av.Nadir Karakaşlı’nın listeleri yarışacak. Kongre öncesi iki aday yönetim, disiplin, denetim kurulları ile TBB delege adaylarını da açıkladı. 

Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) Balıkesir Barosunun seçimli olağan genel kurulu 15 – 16 Ekim tarihlerinde Baro’nun Plevne Mahallesindeki hizmet binasında gerçekleştirilecek.

Baronun  2016’dan bu yana başkanlığını sürdüren Av. Erol Kayabay‘ın aday olmadığı kongrede Av.Keziban Kalcı ile Av.Nadir Karakaşlı’nın listeleri yarışacak.  Baro’ya kayıtlı yaklaşık 1520  avukatın oy kullanacağı seçimlerde yeni başkanla birlikte , yönetim, disiplin ve denetim kurulları ile Türkiye Barolar Birliği delegeleri belirlenecek.

BALIKESİR BAROSU’NUN İLK KADIN BAŞKANI OLUP, TARİHE GEÇMEK İSTİYOR

1920’de kurulan ve bu yıl kuruluşunun 102. yılını kutlayan Baro’da “ilk kadın başkan” seçilip,  tarih yazmak isteyen Av. Keziban Kalcı şu anki yönetimin desteğini almış durumda.. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Kalcı, 1999’dan bu yana 23 yıldır Balıkesir Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapıyor. 2014-2016’de Baro yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Kalcı, halen Türkiye Barolar Birliği Balıkesir delegesi…
“Ortak akıl ve istişareyle yöneten, mesleki dayanışmayı güçlendiren, avukatın yanında, toplumsal her değerin savunmasında bir baro için biz hazırız” diyen Keziban Kalcı, bir çok projesiyle ve ekibiyle avukatlardan destek istiyor.

Kalcı ve ekibinin projeleri arasında Avukat Hakları Merkezi, Kariyer Merkezi kurulması, baro servisinin ücretsiz olması, ihtiyaç sahibi avukatlara ekonomik destek,  sağlık, eğitim, konaklama, ulaşım gibi konularda kurumsal anlaşmalar yapılması, işlevsel baro odaları, Baro Söyleşileri, Meslektaş Günleri, komisyonların etkinleştirilmesi, Hatıra Ormanı, Dijital Dergi, Tiyatro Kulübü, adliyelerde güvenli asansör ve otopark vb. yer alıyor.

Keziban Kalcı’nın yönetim kurulunda Av. M. Sertan Kurtdere, Av. Ömer Faruk Yüksel, Av. Zeynep Erdiner Tonguç, Av. Onur Akgün, Av. Ahmet Hakan Eroğlu, Av. Sibel Şenol, Av. Mert Kurt, Av. Burcu Ata Kuzu yer alıyor.

Av. Rahime Gaydan, Av. Samet Ercan, Av. Fatma Ertaş Delikan, Av. Murat Kendirli Disiplin Kurulu, Av. Merve Polat, Av. Ümran Barkır Akın ve Av. Oğuzhan Tıkız ise Denetleme Kurulu listesinde bulunuyor.

Keziban Kalcı ve ekibi, Türkiye Barolar Birliği delege adaylarını ise Av. Erol Kayabay, Av. Pervin Yalçıntaş ve Zerin Eken olarak belirledi.

KARAKAŞLI VE EKİBİ DE İDDİALI

“Hepimizin barosu, güçlü avukat” sloganıyla yola çıkan Av. Nadir Karakaşlı ve ekibi de kongreye iddialı hazırlanıyor. Ankara Hukuk Fakültesi mezunu olan Karakaşlı, 2006-2008 yılları arasında Balıkesir Barosu Yönetim Kurulu’nda yer aldı. Balıkesir Barosu Staj Eğitim Kurulu Genel Sekreterliği, Balıkesir Barosu Çevre Sorunları Komisyonu Başkanlığı, Balıkesir Barosu Avukat Hakları ve Meslek Sorunları Komisyonu üyeliği, Balıkesir Barosu Kent Konseyi temsilciliği görevlerinde bulundu.

Karakaşlı’nın projeleri arasında  Baro Acil Destek Merkezi,  Baro Meclisi ve Genç Avukatlar Meclisi ile Müdafaayı Hukuk ve Cumhuriyet Araştırmaları Merkezi kurulması, 102. yılda 100. Yıl Balıkesir Barosu Anıtı Yapılması, Balıkesir Barosu Tarihinin En Kısa Sürede Basım ve Yayımının Sağlanması, Baro Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Tiyatro, Sinema, Halk Oyunları toplulukları kurulması, Asliye Ticaret Mahkemesi sayısının artırılması için  ilçelerde çalışma yapılması,  ilçelerde baro odası açılması için gerekli girişimlerin yapılması vb. bulunuyor.

Karakaşlı da yönetim, disiplin ve denetim kurulu adayları ile Türkiye Barolar Birliği delege adaylarını açıkladı.
Karakaşlı’nın listesi şu isimlerden oluşuyor.

YÖNETİM KURULU ADAYLARI :

Av. İbrahim Akyüz, Av. Murat Atiler, Av. Mustafa Özdemir, Av. Duygu Güvenç, Av. Neşe Fıçıcı, Av. Bilge Başaran, Av. Gamze Örs Hysni, Av. Onur Bulut, Av. Gamze Yelbey Aça, Av. Burak Arslan

DİSİPLİN KURULU ADAYLARI:

Av. İbrahim Menderes Çölova, Av. Çiğdem Dönmez, Av. Senem Şen Girgin, Av. Diğdar Daşkın, Av. Cansu Gürcan Özkoca

DENETLEME KURULU ADAYLARI :

Av. Menderes Mete, Av. Funda Özkanay Dokur, Av. Semih Demir

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ DELEGE ADAYLARI

Av. Alpsan Öztekin, Av. Emine Nur Çöller, Av.Yusuf Kara

 

 

YORUM YAP