BANGİAD HİZMET BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BANGİAD HİZMET BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) çatısı altındaki  derneklerinden biri olan  Bandırma Genç İş İnsanları Derneği (BANGİAD) Hizmet Binasının açılışı önemli isimlerin katılımıyla yapıldı.

Bandırma Genç İş İnsanları Derneği (BANGİAD)  hizmet binası açılışına GÜNMARSİFED Başkanı Abdullah Bekki, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi İsa Tamer Çelik, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz,  Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Bandırma protokolü,  Bandırma ve yakın şehir iş dünyası temsilcileri ile sivil toplum temsilcileri katılım sağladı.

Açılış konuşmasını yapan BANGİAD Başkanı Kürşat İpek; BANGİAD’ın yeni hizmet vizyonu, bölge kalkınması için yaptıkları çalışmalar ve yeni dönem yapacakları projeler ile ilgili bilgi verdi. Başkan İpek, BANGİAD’a son dönemde çok sayıda kadın üyenin katıldığını ve girişimci kadınların sivil toplum örgütlerinde yer almasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Bandırma İş Dünyası ile bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren GÜNMARSİFED Başkanı Abdullah Bekki sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemizin çağdaş ve ekonomik refaha erişmesi adına; iş dünyasının sorunlarını dile getirebilen, bu sorunların çözülmesi için politika oluşmasına katkı veren federasyonlara ve BANGİAD gibi dernek örgütlenmelerine ihtiyacı var. Artık çok iyi biliyoruz ki, demokratik standartlar yerleşmeden, piyasa ekonomisi ve refah mekanizmaları da tam olarak işlemiyor. Sivil toplum örgütlenmesi olmayınca, kararlar toplumsal tartışma ve uzlaşma kültüründen uzak bir zeminde sürüyor.

İşte tam da bu bağlamda BANGİAD, Bandırma ve Güney Marmara Bölgesi iş dünyasının ihtiyaç duyduğu iş birliğine, ortak sorunların dillendirilmesi ve çözüm yolları aranması, sevgi dolu ortak geleceğimize yatırım yapma adına bölge olarak yükselen ve ihtiyaç duyulan bir değer olmaya devam edecektir.  BANGİAD’ın yeni hizmet binasının Bandırma iş dünyasına hayırlı olmasını dilerken; Kürşat başkanı özellikle yeni kadın üyelerin katılımından dolayı kutluyorum”  (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP