Yayınlanma Tarihi :

BANDIRMA’DAN AVRUPA’YA

BANDIRMA’DAN AVRUPA’YA

Bandırma Belediyesi Avrupa Gönüllü Hizmet Ofisi, 7. Gönüllüsü Merve Avcı’yı Danimarka’ya gönderiyor.

Kolding Gençlik Okulu’nda demokratik katılım, yetenek geliştirme ve gençlik çalışmaları üzerine olan proje kapsamında 12 ay süreyle görev yapacak Merve Avcı’ya çeşitli ülkelerden gelen gençler eşlik edecek.

Danimarka’ya gitmeden önce Belediye Başkanı Tolga Tosun’u makamında ziyaret eden Merve Avcı, gideceği sosyal sorumluluk projesi hakkında Başkan Tosun’a bilgi verdi.

Merve Avcı’ya ziyareti için teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Av. Tolga Tosun, “Bandırma Belediyesi olarak gençlerimizin yurt dışına gitmesini destekliyor ve onları bu konuda cesaretlendiriyoruz” dedi.

Başkan Tosun sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlerimizin ufuklarının açılması, farklı diller öğrenmeleri, farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olmaları, kendilerini geliştirmeleri ve yeni bir bakış açısına sahip olmaları bakımından yurt dışına çıkmaları çok önemli. Biz de belediyemiz bünyesinde bulunan Avrupa Gönüllü Hizmet Ofisi’ne başvuran gençlerimizi yurt dışına çıkmak ve yurt dışında gönüllü sosyal projelerde yer almak konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor ve gençlerimizi yurt dışı konusunda destekliyoruz. Ben gençlerimizin yurt dışında edindiği bilgi birikim ve tecrübelerinin ülkemizin daha iyi şartlarda gelişip kalkınmasına faydalı olacağına inanıyorum. Merve kardeşimize nazik ziyaretleri için ve önemli bir sosyal sorumluluk projesinde yer aldığı için teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.”

Bütün gençlerinbu projeye katılmak için Bandırma Belediyesi Avrupa Gönüllü Hizmet Ofisi’ne gelerek başvuruda bulunabileceği ve bilgi alabileceği açıklandı. Proje başvurularında tek şart 18-30 yaş aralığında olmak… (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP