DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.630.2000.369

BANDIRMA’DA TÜRKAN ŞORAY RÜZGARI

Yayınlanma Tarihi :
BANDIRMA’DA TÜRKAN ŞORAY RÜZGARI

Bandırma Kitap Günleri’ne katılan Türk sinemasının ünlü ismi Türkan Şoray büyük ilgi gördü. Yeşilçam’ın Sultanı “Sinemam ve Ben” kitabını da imzaladı. 

Bandırma Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Kitap Günleri ünlü isimlerin katılımıyla başladı. Türk sinemasının ‘Sultanı ‘Türkan Şoray’ın onur konuğu olduğu kitap günlerinin sürpriz konuğu ise Erdek’te yaşayan aktör Ahmet Mekin oldu.

1977 yılında çevrilen ve Yeşilçam’da bir klasik haline gelen “Selvi Boylum Al Yazmalım” filminde Asya ile Çemşit’i oynayan iki oyuncu Şoray ve Mekin, özlem giderirken, Bandırma’daki açılışın da ilgi odağı oldu. Türkan Şoray, “Sinemam ve Ben” adlı kitabını imzaladı.

Bandırma Kitap Günleri’nin ilk gününde Ahmet Ümit ve Saygı Öztürk de okurlarıyla bir araya gelip, söyleşti, kitaplarını imzaladı. Kitap Günleri 2 Ekim’e dek tanınmış isimlerin katıldığı söyleşi ve imza günleri ile sürecek.

KİTAPLARIN GÖLGESİNDE, EDEBİYATIN IŞIĞINDA

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Bugün Bandırma’mız için anlamlı bir günü yaşıyoruz. Kentimizin kültür ve sanat kimliğine büyük katkı sunan ve bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Bandırma Kitap Günlerimizin açılış gününde yine kitapların gölgesinde, edebiyatın ışığında hep birlikte buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okumanın her şeyin temeli olduğunu biliyoruz. Her şeyin temeli olan kitapların, birbirinden seçkin yayınevlerinin ve değerli konuklarımızın, yazarlarımızın yer aldığı kitap günlerimiz kapsamında şehrimizin ortak buluşma noktası, kalbi Cumhuriyet Meydanı’nda edebiyatla dolu dolu 9 gün geçireceğiz. Açılış programımıza katılarak bizleri onurlandıran sinemanın Sultan’ı Türkan Şoray ve Türk Sinema’sının usta ismi Ahmet Mekin’e, değerli protokolümüze teşekkür ediyorum.” mesajını paylaştı. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP