DOLAR31,1070% 0.2
EURO33,6857% 0.16
STERLIN39,4380% 0.13
FRANG35,2973% 0.17
ALTIN2.030,50% -0,10
BITCOIN1.626.2730.185

“BANDIRMA’DA KAVGA ETMEYECEĞİZ. HALK BU PROJEYİ İSTEMEZSE YAPMAYIZ”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“BANDIRMA’DA KAVGA ETMEYECEĞİZ. HALK BU PROJEYİ İSTEMEZSE YAPMAYIZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma’da basınla bir araya geldiği toplantıda Askeri Çamlık Alanı’na yapılacak projede Bandırma Belediyesi’nin tavrının tamamen siyasi fren olduğunu iddia edip, “Üç maymun oynanıyor. Biz oldu bittiye getirmedik. ‘Burayı hayata katın’ diye kendileri söylediler. Bu şekilde tavır almalarına dayanamıyorum. STK’ları kesinlikle yok saymadık. Bandırma halkı bu projeyi istemezse yapmayız. Bizim rantla işimiz yok” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ilçe başkanları ve meclis üyeleri ile Güney Marmara bölgesindeki basın mensuplarıyla yemekli toplantıda bir araya gelerek genel değerlendirme yaptı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak 5 misyonu olduklarını söyleyen Yılmaz, katılımcı belediyecilik, çevre belediyeciliği, kültürel belediyecilik, sosyal belediyecilik ve hizmet belediyeciliği anlayışıyla Balıkesir’e hizmet verdiğini söyledi. 20 İlçede şehrin ihtiyaçlarını öğrenmek için Stratejik Plan Toplantısı yapıldığından bahseden Başkan Yılmaz, “ Yaptığımız toplantılarda şehrin eksikleri ile ilgili istişarede bulunduk. 3 yıldır Askeri Çamlık Alanı ile ilgili proje hakkında bize dönüş sağlamadılar. Yaşanılanlar sansürleniyor. Üç maymun oynanıyor. Biz oldu bittiye getirmedik. Burayı hayata katın diye kendileri söylediler. Bu şekilde tavır almalarına dayanamıyorum. STK’ları kuruluşları kesinlikle yok saymadık.” dedi.

“BANDIRMA YAPMA DERSE YAPMAYIZ”

Bandırma’nın Balıkesir’in lokomotif ilçelerinden biri olduğunu anımsatan Yılmaz, 20 yıldır artıma tesisinin yapımının konuşulduğunu ancak bu yatırımın 2019 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını vurguladı. Yılmaz, ” Bandırma’da kavga etmeyeceğiz. Bandırma halkı bu projeyi istemezse yapmayız. Ama burası Bandırma’ya kazandırılacak çok güzel bir alan. Güvenli, aydınlık, tenha olmaması için konut alanı oluşturduğumuz bir yer.” diye konuştu.

“OTEL DE ONLARIN FİKRİYDİ”

Askeri Çamlık Alanı projesinin Bandırma Belediyesi’ne ait olduğunu ancak Büyükşehir’in katkılarıyla daha kullanışlı bir hale getirdiklerini belirten Yılmaz, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Bize bu projeyi en başında Bandırma Belediyesi gönderdi. Bizim çalışma arkadaşlarımız projeyi daha kullanışlı hale getirdi ve biz de Bandırma Belediyesi’ne gönderdik. Bize geri dönüş yapmadılar. Oyaladılar. Projedeki otel alanı bizim fikrimiz değildi. Bandırma Belediyesi’nin bize gönderdiği projede vardı.” dedi.

Projede rantla ilgili bir durum olmadığını da ifade eden Yılmaz, “Bizim rantla işimiz yok. Biz gelir elde ediyorsak siz de geliri kullanabilirsiniz dedik. Ama onlar kendi içlerindeki sorun yüzünden bizi yanlış göstermeye çalıştılar. Ben bunu hak etmiyorum.”diye konuştu.

“TOLGA VE CHP ARASINDAKİ SORUNA BİZ MEZE OLUYORUZö

Bandırma Belediyesi’nin Askeri Çamlık Alanı ile ilgili tavrının siyasi bir fren olduğunu öne süren Yılmaz, “Tolga’nın da yapacağı bir şey yok. Tolga’nın CHP’yi ikna etme konusu arasında biz meze oluyoruz. O iş öyle değil. Ayrık duran bir parça kente karışacak. 20 ilçeden hiçbir belediye başkanı “Sen benim şehrimde kafana göre iş yaptın’ diyemez.” dedi.
Bu davranışın tamamen siyasi olduğunu ve Bandırma Belediyesi ile üç yıldır Askeri Çamlık Alanı projesi hakkında istişare ettiklerini kaydeden Yılmaz, “Büyükşehir yaptığında güzel olacak, yapamasınlar diye engellemesinler. Kapının arkadasında destekleyip sonra 180 derece dönüş yapılmaz.” diye konuştu.

Kaynak: https://velhasilgazetesi.com/

YORUM YAP