BANDIRMA’DA 10 OCAK DAYANIŞMASI

Yayınlanma Tarihi :
BANDIRMA’DA 10 OCAK DAYANIŞMASI

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Bandırma’da kutlandı. Bandırma Belediyesi tarafından bir otelde organize edilen buluşma yemeğine basın mensupları büyük ilgi gösterirken, gecede birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları öne  çıktı.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşma yemeğine, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Balıkesir Temsilcisi Önder Balıkçı, Güney Marmara Medya Çalışanları Derneği Başkanı Tufan Dalgıç, “Bandırma basınının yaşayan efsanesi” olarak adlandırılan 92 yaşındaki Abdurrahman Öz,  çok sayıda  basın mensubu katılım gösterdi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Balıkesir Temsilcisi Önder Balıkçı ve Güney Marmara Medya Çalışanları Derneği Başkanı Tufan Dalgıç günün anısına birer konuşma gerçekleştirerek basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar.

“Bu geceyi birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmek adına düzenledik” diye sözlerine başlayan Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Bandırma’yı ortak akılla yönetiyoruz,” vurgusunda bulundu. Başkan  Tosun, “Bizler belli bir stratejik plan çerçevesinde vatandaşlarımıza vaad ettiğimiz sözleri gerçekleştiriyoruz. Muhakkak eksik kaldığımız noktalar vardır. Bunları da basın emekçilerimizden öğreniyoruz. Yapılan haberleri özenle takip ediyor, dikkate alıp çözüm bulmaya çalışıyoruz. ‘Birlikte yönetiyoruz,’ anlayışı da zaten buradan geliyor.” dedi.

“Ciddi ekonomik kriz ve ayrışmalardan kaynaklı olarak içinde bulunduğumuz dönemde birlik ve beraberliğimiz çok önemli,” sözleriyle konuşmasına devam eden Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun şöyle konuştu:

“Birlik ve beraberliği önce yerelde sağlamak, ulusal birlik ve beraberliği sağlayacaktır. Düşüncelerimiz ve ideolojilerimiz farklı olabilir ancak bugün bir aradayız. Biz istiyoruz ki hoşgörü ve sevgi kazansın. Birlikte yönetiyoruz ve verdiğimiz sözleri tek tek hayata geçiriyoruz. Kreşlerimizi, Destek Eğitim Evimizi, taziye evlerimizi, herkesin Tatlısu’da söz verip yapamadığı Tatlısu Engelsiz Yaşam Kampımızı, asfalt tesisimizi ve tarım politikalarımızı hayata geçirerek gerçekten çok güzel işler başardık. Özellikle pandemiden sonra şehrimizi daha yeşil bir hale getirmeye çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana 57 bin metrekare yeşil alanı şehrimize kazandırdık. Bölgenin mevcut en büyük projelerinden biri olan, 100 bin metrekarelik Malta Parkı ve Yaşam Alanı Projemizi de en kısa zamanda tamamlayıp Bandırmamıza kazandıracağız. Bandırmamız yeşil, çevre dostu ve aynı zamanda da modern, çağdaş bir kent olsun istiyoruz. Şehrimizin eksiklerini tamamlamak için beraber çalışacağımıza inancım tam.”

Konuşmaların ardından basın mensuplarına çeşitli hediyeler takdim edildi. Sonrasında, Bizim Müzik Grubu’nun sahnesi ile gece devam etti. Geceye katılan basın mensupları da bu sahneye ortak olarak şarkılar, şiirler okuyup hem eğlendiler hem de eğlendirdiler.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un  basın mensuplarıyla uzun süre sohbet ettiği gece, tıpkı başladığı gibi birlik, beraberlik ve dayanışma duygularıyla perçinlenerek son buldu.

YORUM YAP