DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.608.9440.101

BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİNE YENİ REKTÖR

Yayınlanma Tarihi :
BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİNE YENİ REKTÖR

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. İsmail Boz atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, görev süresi dolan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir‘in yerine Prof.Dr. İsmail Boz‘u atadı. Karar Resmi Gazete’de de yayımlandı.

YENİ REKTÖR’DEN İLK MESAJ

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof.Dr. İsmail Boz, atama kararı sonrası çalışma arkadaşlarına ve öğrencilere seslenirken, “Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü olarak ülkemiz, ilimiz ve ilçemiz için çalışacak olmaktan büyük kıvanç duymaktayım. Üniversitemizi, hedeflerimiz doğrultusunda her bir çalışmamızla birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin daha da ileriye taşımak için iş ve güç birliği içinde olacağımızı bilmenizi isterim. ” dedi.

Rektör Boz, “Ülkemiz ve üniversitemiz için belirlediğimiz hedefleri gerçekleştirebilme noktasında şahsıma bu değerli görevi tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof.Dr. Erol Özvar’a teşekkürlerimi arz ediyorum” mesajını paylaştı.

İSMAİL BOZ KİMDİR?

Prof. Dr. İsmail Boz, 1966 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini (1987) İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü’nde; yüksek lisans eğitimini (2010) Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde, doktora eğitimini (1993) ise Milli Eğitim Bakanlığı yurt dışı doktora bursları ile Imperial College of Science, Technology and Medicine’da (Londra Üniversitesi, Kraliyet Kolejinde) Kimya Mühendisliği Dalı’nda tamamladı.

1994 yılında İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesinde Kimya Mühendisliği Bölümü’nde akademik hayata katıldı. 1998 yılında Doçent, 2004 yılında Profesör olarak İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da Profesör olarak aynı bölümde akademik çalışmalarına devam etti.

70 civarında yurtdışı SCIE makalesi ve 100’ün üzerinde ulusal-uluslararası kongrede sunumları olan Boz son olarak, Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Dekan olarak görev yaptı,

Evli ve iki çocuk babası olan Boz, iyi derecede İngilizce, orta derecede Arapça biliyor.

KURUCU REKTÖR’DEN VEDA

Bandırma Üniversitesinin kurucu Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir ise veda mesajında görevini gönül rahatlığıyla Prof.Dr. İsmail Boz’a devrettiğini vurguladı. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP