DOLAR31,1039% 0.19
EURO33,6730% 0.13
STERLIN39,4051% 0.04
FRANG35,2718% 0.1
ALTIN2.030,91% -0,08
BITCOIN1.619.193-0.404

“BANDIRMA İL OLSUN”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“BANDIRMA İL OLSUN”

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, esnaf , meslek odası ve siyasi partilerin ilçe başkanlarıyla “Bandırma il olsun” konulu  toplantı düzenledi. Başkan Tosun;  “Bandırma coğrafi konumuyla, ulaşım koşullarıyla, sanayisi ve tarımıyla, üniversitesiyle, sosyo-ekonomik yapısıyla, sportif anlamda ki başarısıyla, ekonomik anlamda katkı yüzdesiyle  ve elbette nüfusu ve vizyonuyla, kendi bölgesinde bulunan ilçelere de abilik görevini yıllardır yapıyor olmasıyla il olmayı çoktan hak etti. ” dedi. 

“BU GÖREVİ BAŞARMAK BİZLERE NASİP OLSUN”

Belediye toplantı salonunda düzenlenen toplantının başında konuşan  Başkan Tolga Tosun şu açıklamayı yaptı:

“Bandırma’nın bu gecikmiş hakkını almak için Bandırma’mızın bütün bileşenleri bir araya gelerek hareket etmeliyiz dolayısıyla sizlerin düşünce ve katkılarını her zaman olduğu gibi çok önemsiyorum. Buluşma noktamız, ortak paydamız Bandırma. Bandırma coğrafi konumuyla, ulaşım koşullarıyla, sanayisi ve tarımıyla, üniversitesiyle ki ülkemizde üniversitesi olan üç ilçeden biriyiz, sosyo-ekonomik yapısıyla, sportif anlamda ki başarısıyla, ekonomik anlamda katkı yüzdesiyle  ve elbette nüfusu ve vizyonuyla, kendi bölgesinde bulunan ilçelere de abilik görevini yıllardır yapıyor olmasıyla aslında il olmayı zaten çoktan hak etti. Bandırma ailesini oluşturan sizlerle hem fikir olarak aynı amaç doğrultusunda hareket edebiliyor olmak gerçekten çok değerli. Bandırma ailesini, Bandırma ruhunu, ortak aklı, içselleştirmiş olan siz değerli başkanlarımızın  katılımıyla ‘Bandırma İl Olsun’ toplantımızı belediyemizde gerçekleştiriyor olmaktan dolayı heyecanlı ve mutluyum. Diliyorum ki bu güzel görevi üstlendiğimiz gibi başarmak da bizlere nasip olsun”

“GEREKEN HER ŞEY YAPILACAK”

Toplantı sonrası bir açıklama daha  yapan Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun; “Hepimizin ortak paydası olan, güzel Bandırmamız için bir araya geldik. Tüm katılımcılar, yani ailemizin üyeleri konu hakkında düşünce ve görüşlerini bildirdiler. Bandırmamızın il olmayı hak ettiğini, Bandırma ailesi olarak tek yumruk olduğumuzu ve herkesin üzerine düşen görevi severek yapacağını defalarca ifade ettiler. Ayrıca herkes toplantının neticesinde görev elbisesini giyerek toplantıdan ayrıldı. Çünkü Bandırma ilçe olmanın zaten dışına çıktı. Bandırma’mızın
yaşadığı sıkıntılar, ilçe sınırlarının dışına çıkmış, il olması gereken bir şehir olmasından kaynaklanıyor ki bunu birçok platformda defalarca dile getirdik. Gereken her şey yapılacak. Biz il olmayı istiyoruz. Toplantıya katılan ve katkı sunan, görev üstlenen ve Bandırma’mıza fayda sağlayacak her oluşumda bizleri yalnız bırakmayan, destek veren tüm başkanlarıma, ayrıca çok değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN TOSUN’UN LİDERLİĞİNDE SÜREÇ YÖNETİLECEK 

Toplantıda Bandırma’ya il olması konusunda bugüne kadar verilen sözler de gündeme geldi. Geçmişten kazanılan tecrübelerle hareket edilerek, ortak amaç doğrultusunda güçler birleştirilerek Belediye Başkanı Tolga Tosun liderliğinde sürecin yönetilmesi kararı verildi. Katılımcılar bu konuda çok heyecanlı ve istekli olan Başkan Tosun’la  birlikte her türlü göreve hazır olduklarını bildirdi.  Bütün şartları zorlayarak gidilmesi gereken her yere gidilmesi gerektiğini ve herkesin desteğinin alınmasının önemini de belittiler. Bandırma’nın çoktan il olması gerektiği düşüncesinde bütün katılımcılar buluştu.  (balikesir24saat.com)

YORUM YAP