‘EDİNCİK MERASI SATILACAK’

CHP Bandırma İlçe Örgütü mera konusunda yaşanan tartışmalara bir yenisi ekleyerek gündeme bomba gibi düşen bir iddiada bulundu. CHP, hazineye geçen merayı Büyükşehir Belediyesinin satacağını belirterek, satışa karşı imza kampanyası başlattı.

Bugün Edincik’te başlatılan imza kampanyası öncesi sosyal medya üzerinden duyuru yapan CHP İlçe Örgütü, meranın Büyükşehir Belediyesi tarafından satılacağını iddia etti.

CHP’den “Edincik merası Edinciklilerindir, çek elini Balıkesir” sloganıyla yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Edincik Merasının Büyükşehir Belediyesi tarafından satılmasına karşı çıkmak için Edincik Cuma pazarında başlatacak olduğumuz imza kampanyasına siz değerli üyelerimizin katılımı bize güç verecektir”

TOSUN VE YILMAZ NE DİYECEK?

CHP İlçe Örgütünün hangi bilgi ve belgeye dayanarak meranın Büyükşehir Belediyesi tarafından satılacağını gündeme getirdiği merak konusu oldu. CHP İlçe Başkanı Hüseyin Bahar’ın konuyla ilgili bilgi vermesi bekleniyor.  Kazanılan davalara karşın bilindiği gibi mera son olarak hazineye devredilmişti. CHP’nin yaptığı “satılacak, satışa karşı çıkalım” açıklaması ve imza kampanyasının ardından gözler Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a çevrildi. Başkan Tosun’un ve Yılmaz’ın yaşanan gelişme ve meranın büyükşehir tarafından satılacağı yönündeki CHP’nin ortaya attığı iddialar konusunda açıklama yapması bekleniyor. Anımsanacağı gibi CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın da merada incelemelerde bulunmuş ve meranın halkın olduğunu vurgulamıştı. Tufan Dalgıç/BANDIRMA (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP