BANDIRMA BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA

Yayınlanma Tarihi :
BANDIRMA BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA

Bandırma Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla hayata geçirdiği Sosyal Market’in açılışı gerçekleştirildi.

Bandırma’da ekonomik zorluklarla mücadele eden ailelerin, kendilerine ücretsiz olarak verilen ve içerisinde 500 kredi puanı yüklü “Sosyal Kart” ile diledikleri temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine ulaşabileceği, 350 metrekare alan üzerine kurulan “Sosyal Market”  açıldı.

Sosyal Market’in açılışı büyük ilgi gördü. Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Balıkesir Milletvekili TBMM İdare Amiri Ensar Aytekin, CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ve CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İYİLİK ZİNCİRİNE BİR HALKA DAHA

“Kentimizde dayanışma ve sevgiyle bütünleştiğimiz güzel bir gelecek için önemli bir adımı daha hep birlikte atıyoruz. Kentimizde kurduğumuz iyilik zincirine yeni bir halka kazandırmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. ” diyen Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sosyal Market; ilçemizde yaşayan dezavantajlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak amacıyla hizmet verecektir. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz mağazamızda,  temel gıdadan, hijyen malzemesine kadar yaklaşık 25 çeşit ürün ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz. Aynı zamanda bu market içerisinde marka patenti yüzde yüz Bandırma Belediyesi’nde bulunan Halk Gıda ürünleri de yer almaktadır. Halk Gıda çatısı altında nohut, fasulye ve un ürünleri orijinal paketli bir şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu market aracılığıyla ulaşacaktır. Bandırma’da yaşayan herkesin yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik yeni hedefler ve yeni projeleri hayata geçirmek için ilk günkü azim ve kararlılıkla çalışıyoruz.”

NE DEDİLER

CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı: “İhtiyaç sahibi yurttaşlarımızın dilediklerini özgürce alabilecekleri böyle bir marketi hayata geçirmek vizyon gerekiyor. Onun için başkanımıza çok teşekkür ediyorum”

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, “Bandırma için bir kazanım, Türkiye için örnek olacak bu proje için belediye başkanımızı tebrik ediyorum. İktidarın yaratmış olduğu ekonomik sorunlar içinde toplumun ekonomik anlamda desteğe ve katkıya ihtiyacı vardır. İktidar vatandaşlarımızın sorunlarından bi haberdir.”

CHP Balıkesir Milletvekili TBMM İdare Amiri Ensar Aytekin, “İktidar 21 yıldan beri yandaşlarını zengin ederken halkı ise yoksullaştırmaktadır. Bandırma Belediyesi’nin açtığı bu market, çok önemli bir projedir”

“HALKÇI BELEDİYELERİN SAYISI ARTACAK”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,  “Dileğimiz, hiç kimsenin ihtiyaç sahibi olmaması, herkesin çalışarak emeğinin karşılığını almasıdır. Balıkesir’in kaynakları çok fazla ama yeterince değerlendirilmiyor. Ülkemiz genelinde partimizin 253 belediye başkanı var. Hepsi bölgelerinde başarıyla hizmet veriyor. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimde, Balıkesir’de ve ülke genelinde belediye sayımızı artıracağız. Böylece vatandaşlarımızı halkçı belediyelerle buluşturacağız. Bugün, burada açacağımız sosyal market için Bandırma Belediye BaşkanıTolga Tosun’u kutluyorum” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP