‘BALTOK MAĞDURLARI’NA CHP DESTEĞİ

Yayınlanma Tarihi :
‘BALTOK MAĞDURLARI’NA CHP DESTEĞİ

Balıkesir’de 30 yıldır parasını ödedikleri arsaları alamayan BALTOK mağdurlarının eylemine destek veren CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “CHP iktidarında AK Parti’nin mağdur ettiği herkesin hakkını geri vereceğiz” dedi.

BALTOK konutları olarak bilinen bölgede arsaların sahiplerine teslim edilmek yerine el konulduğunu belirten Başkan Sarı, “1999 yılında arsa sahiplerine arsa tahsis belgeleri ödedikleri para karşılığında teslim edildi. 23 yıldır vatandaşlarımız oyalanıyor. ‘Altyapı çalışmalarını yapalım sonra arsalarını teslim edeceğiz’ dediler. Ancak, aradan geçen yıllarda arsaları teslim etmedikleri gibi başka kişilere satmaya başladılar. Ancak arsalar zenginlere villa ve gökdelen arsası olarak satılıyor. Mağdur olan 100 kişi sadece 90 metrekarelik arsasını istiyor. Hakkını arayan arsa sahiplerine ise 30 yıl önce ödedikleri 8 bin lirayı verip göndermeye çalıştılar. ‘Alın bu 8 bin lira ile istediğiniz yerden arsanızı alın’ diyorlar. Elinizi vicdanınıza koyun! Bu insanlar yıllar önce ödediği bu paralara şimdi nasıl ev ya da arsa alsınlar.” diye konuştu.

Ülkede mağdur sayısının arttığını ve hükümetin sürekli yalanlarla halkı oyaladığını iddia eden Başkan Sarı, “Televizyonlarda ‘ihtiyaç sahiplerinin yanındayız’ diyen bir irade var. TV’lerde her fırsatta ‘dairelerinizi ve arsalarınızı vereceğiz’ diyorlar. Sizin ise yıllar önce bedelini ödediğiniz arsalarınızı teslim etmiyorlar. Parasını ödediğiniz arsalara el konuldu ve inşaat firmalarına satıldı. AK Parti ciddiyeti bu kadar. CHP olarak haklı mücadelenizin yanındayız. İster çözsünler, istemezlerse çözmesinler. CHP İktidarında AK Parti’nin mağdur ettiği herkesin hakkını geri vereceğiz.” diye konuştu. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP