BALTOK KONUTLARI İÇİN FAY UYARISI

Yayınlanma Tarihi :
BALTOK KONUTLARI İÇİN FAY UYARISI

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, “Baltok’ların bulunduğu alanlar fay hatlarının üzerinde yer alıyor. Bu kadar tehlikeli bir dönemde buraya bina yapmaya devam ediyorlar,  insan hayatı tehlikeye atılıyor” dedi. 

CHP Karesi İlçe Başkanlığı’nın Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın katılımıyla 2. Sakarya mahallesinde düzenlediği Halk Günü’nde Edremit Çevre Yolu civarında yapımı devam eden  “Yeni Karesi” projesi  içinde yer alan Baltok Konutları da gündeme geldi. Baltok konutlarının altındaki fay hattına dikkat çeken CHP Karesi İlçe Başkanı  Dilek Yalçın, gelen bir soru üzerine şu açıklamalarda bulundu:

“Baltok’ların bulunduğu alanlar fay hatlarının üzerinde yer alıyor. Bu kadar tehlikeli bir dönemde buraya bina yapmaya devam ediyorlar. Hoyratlık, laf dinlemezlik var. İnsan yaşamını ciddiye almayan bir sistem ile karşı karşıyayız. Bunu hep birlikte dile getireceğiz. Pek çok oda bu konuyu dile getirdi. Baltok konutlarının altından geçen fay hatları dikkate alınmadan insan hayatı tehlikeye atılıyor”

 “ÖĞRENCİLER DE AİLELER DE PERİŞAN OLDU”

Balıkesir’de yıkımı gerçekleştirilecek okullar ile birlikte pek çok ailenin ve öğrencilerin mağdur olduğunu söyleyen CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, “Karesi’de iki tane okul binasından çocuklar alelacele çıkarıldılar. Okulların yıkılacağı belirtiliyor. Bunların etüt çalışmaları da çok önce yapılmış. Ama bir anda yetkililer bu okulları yıkma kararı aldılar. Çocuklar afalladı, aileler afalladı. Hem okulları yıkılacak olan öğrenciler hem de gittikleri okullardaki öğrenciler mağdur oldu. O okulların da sistemi bozuldu. Hep bir hoyratlık, hep bir vurdumduymazlık. Madem biliyordunuz bu çocuklar böyle bir tehlikenin içinde yıllarca nasıl yaşadılar” dedi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP