Yayınlanma Tarihi :

BALIKESİR’İN BİR ÇOCUK KOROSU VAR

BALIKESİR’İN BİR ÇOCUK KOROSU VAR

İki yıl önce kurulan ve kısa zamanda önemli etkinliklerde aldığı ödüllerle dikkat çeken Balıkesir Üniversitesi Çocuk Korosu yeni dönemde de yurtiçi ve yurtdışında Balıkesir’in ve üniversitenin sesini duyurmaya hazırlanıyor.

Baıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı ve Balıkesir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin destekleri ile kurulan Çocuk Korosu, Öğretim Elemanları Zülal Karakuş ve Orkun Karakuş yönetiminde çalışmalarını sürdürüyor.

Koro şefi Zülal Karakuş, gazetecilere yaptığı açıklamada; Balıkesir Üniversitesi Çocuk Korosunun henüz iki yıllık yeni bir koro olmasına rağmen il genelinde çok başarılı konserler gerçekleştirdiğini ve ödüller aldığını söyledi.

Koronun ülkemizin en önemli festivalleri arasında yer alan “Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği” ve “İstanbul Sansev Uluslararası Korolar Festivali”ne katıldığını anımsatan Karakuş, bu çalışmaların “Çoksesli Çocuk Şarkısı Yorumlamada Başarı Ödülü”, “Çocuk Şarkılarını Yorumlamada Genel ve Teknik İzlenimde Başarı Ödülü” ve “Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Özendirme Ödülü” ile onurlandırıldığını bildirdi.

Koristlerin Balıkesir Üniversitesi Çocuk Korosu ile, yurtiçi ve yurtdışında seslerini duyurma hedeflerinin devam ettiğini de kaydeden Karakuş, “Balıkesir’in bu tür oluşumlara çok ihtiyacı var. Bizler üniversitemizin de desteği ile çocuklarımızla önemli organizasyonların içerisinde yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Koro şefi Zülal Karakuş başvurular için Balıkesir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi internet sitesinden https://baunsem.balikesir.edu.tr/?p=1868, belirtilen yönergelere göre ön kayıt yaptırılması gerektiğini bildirdi.

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP