Yayınlanma Tarihi :

“BALIKESİR’İ LAYIK OLDUĞU YERE GÖKLERE ÇIKARDIK”

“BALIKESİR’İ LAYIK OLDUĞU YERE GÖKLERE ÇIKARDIK”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Balıkesir’de karayolu ağını güçlendirdiklerini, demiryolu ağını yenilediklerini belirtirken, bir türlü uçak seferlerinin başlamadığı Merkez Havaalanı için de çok tartışılacak sözlere imza attı

Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği “Şehir Buluşmaları” için geldiği Balıkesir’de ilginç tepki ve tartışmaları getiren açıklamalar yaptı. Karayolu ve demiryolu yatırımlarını anlatan Bakan Uraloğlu, hava yolunu da unutmadı. Bakan, Balıkesir’de açıldığından beri sefer yapılmayan,  uçak inmeyen Merkez Havalimanı terminal binasını yenilediklerini, kapasitesini 1 milyon yolcuya çıkardıklarını söyledi.

Ulaştırma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde de “BALIKESİR’İ LAYIK OLDUĞU YERE GÖKLERE ÇIKARDIK” ara başlığı ile yer alan haberde  Uraloğlu’nun şu sözlerine yer verildi:

“Balıkesirleri layık olduğu yere göklere çıkardık. Hem Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nın hem de Balıkesir Merkez Havalimanı’nın terminal binalarını yeniledik. Koca Seyit Havalimanımızın yolcu kapasitesini 3 milyona, merkez havalimanımızın kapasitesini 1 milyon yolcuya çıkardık. Koca Seyit Havalimanımızın 2003 yılında 3 bin 567 olan yolcu trafiği, 2022 yılında 221 binin üzerine çıktı”

Bu sözlerin sosyal medyada da yer almasının ardından bir çok vatandaş ilginç yorumlar yaptı. İşte bu yorumlardan bazıları:

* Bizde yükseklik korkusu var, indirin eski yerimize

* Havaalanımız var uçak inmiyor ama hizmette sınır yok …

* “Yol 3 km kısaldı” diye göklere çıkan bir Balıkesir…

* Her yer havalara uçuyor. Kendilerine göre. Bir türlü havalardan inemiyoruz Elhamdülillah

* Nereye çıkmış göklere mi çıkmış..

* Ne demezsiniz..!..Ufak atın da birazda civcivler yesin..

*Evet Balıkesir havalarda uçuyor !..

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP