DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.625.8651.497

BALIKESİR’E ÜSTÜN FEDAKARLIK MADALYASI

Yayınlanma Tarihi :
BALIKESİR’E ÜSTÜN FEDAKARLIK MADALYASI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi,  Kahramanmaraş merkezli depremlerde ki çalışmalarıyla Cumhurbaşkanlığı tarafından ‘Üstün Fedakarlık Madalyası’ ile ödüllendirildi.

Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) Ülkemizde tam 11 ili vuran Kahramanmaraş merkezli depremlerde gece gündüz demeden özveri ile çalışan  yerli ve yabancı arama kurtarma ekiplerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı verildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma ekibi de ödüllendirildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son oturumunda İtfaiye Daire Başkanı Halil Yılmaz, meclis üyelerine  bu ödül ile ilgili bilgi verdi. Yılmaz,  “25 Nisan salı günü Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyemizde bir program düzenlendi. Bu, deprem bölgesinde görev yapan yerli ve yabancı arama kurtarma ekiplerinin bir taltif töreniydi. Bu tamamen Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından planlanan, uygulaması, kriterleri cumhurbaşkanımız tarafından belirlenen bir programdı. Biz de  öncelikle Osmaniye’de, sonra Adıyaman ve Malatya’da şu anda Gaziantep İslahiye’de yoğun bir şekilde çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tevcih edilen üstün fedakarlık madalyası bizim için çok değerli. Bunun üstünde bir şey yok. Bu ödülü Sayın Başkanımız ve siz kıymetli belediye meclisi üyelerimiz adına aldık” dedi.

Balıkesir İtfaiye teşkilatı olarak 2020’de İzmir depremi, 2021’de Muğla ve Antalya orman yangını, yine Marmaris yangını, Sinop ve Kastamonu’daki sel felaketleri ve 11 ilimizi etkileyen son depremde örnek ve öncü çalışmalar yaptıklarını anımsatan Halil Yılmaz, “Vatandaşımızın imdadına koştuk. İtfaiyemiz her daim hazırdır ama önce tedbir diyoruz.” dedi.

YILMAZ’DAN MADALYA VE ACİL KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASI 

Bir aydan fazla deprem bölgesinde görev yapan Başkan Yücel Yılmaz, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak haberi aldığımız andan itibaren seferber olduk. Cumhurbaşkanlığımız tarafından belediyemiz ‘Üstün Fedakarlık madalyası’ ile ödüllendirildi” dedi.

Balıkesir’in deprem hazırlıklarını da anlatan Başkan Yılmaz, şehirdeki yapı stokunu gözden geçirerek yapı envanterini hazırladıklarını, mevcut yapıların durum tespitlerinin yapıldığını bildirdi. Kentsel dönüşüme acil bir şekilde başlayacaklarını söyleyen Yılmaz, çalışmaları kısa süre sonra kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.

YORUM YAP