DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.627.2371.084

BALIKESİR’E DEĞER KATACAK BİR PROJE: SINDIRGI KAYAK MERKEZİ

Yayınlanma Tarihi :
BALIKESİR’E DEĞER KATACAK BİR PROJE: SINDIRGI KAYAK MERKEZİ

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde turizm alanında yapılan projelere bir yenisi daha ekleniyor.  Bursa Uludağ’dan sonra bölgenin en yüksek dağlarından biri olan Sındırgı Ulus’ta kayak merkezi kurulacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sındırgı Belediyesi, Balıkesir Valiliği, Türkiye Kayak Federasyonu ve GMKA işbirliği ile Ulus dağına kayak merkezi ve bungalov otellerin yapılması adına fizibilite ve projelendirme çalışmalarına başlandı.

Eşsiz doğaya zarar vermeden, açıklık alanlardan kayak merkezi, çim kayağı yapımına uygun alanların keşfedilmesi için proje ekibi geçtiğimiz günlerde incelemelerde bulundu. Dört ayrı bölgenin yer aldığı incelemeler kapsamında en uygun yerin belirlenmesi ve yılın 12 ayında alternatif etkililiklerle hizmet verebilecek bir alanın oluşturulması ve projelendirme çalışmaları devam ediyor.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Burayı gökyüzü gözlem şenliği ile İDA Madra Jeoparkı ve termal suların bulunduğu ortamla değerlendirdikten sonra bir kayak merkezi yapmak için de kolları sıvadık. Şu anda GMKA, Büyükşehir, Valiliğimiz el birliği ile bir proje hazırlıyoruz. Değerleri de ciddi manada uygun olarak gözüküyor. Uludağ’dan sonra İzmir’e kadar bölgede herhangi bir kayak merkezi yok. Ulus Dağı’nda bir kayak merkezi yapmanın heyecanını ve hayalini taşıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a ve Sayın Valimiz Hasan Şıldak’a teşekkür ediyorum. Bu bölge kayak merkezi ile termali ile , gökyüzü gözlem şenliği ile, çeşitli aktivitelerle on numara bir turizm destinasyonuna dönüşecek. Sındırgı’ya ve Balıkesir’e değer katacak proje şimdiden hayırlı olsun.” dedi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP