DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.623.213-0.178

BALIKESİR’DEN “TÜRKİYE YÜZYILI” MESAJI

Yayınlanma Tarihi :
BALIKESİR’DEN “TÜRKİYE YÜZYILI” MESAJI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir’de Kuva-yı Milliye Meydanı’nda düzenlenen “Balıkesir OSB, Çamlık Millet Bahçesi, Ardıçtepe Barajı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni”ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne kadar özetlersek özetleyelim anlatmakla bitmeyen eser ve hizmetlerimiz var…Türkiye’yi, 81 vilayetinin her biriyle nasıl bugüne eser ve hizmet siyasetimizle taşımışsak inşallah Türkiye Yüzyılı’na giden yolu da aynı şekilde inşa edeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılış yapmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kuvâ-yi Milliye şehri Balıkesir’e geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Toplu Açılış Töreni’yle Balıkesir’de yapımı tamamlanan kamu yatırımları ve sanayi tesislerinin açılışını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, toplam yatırım bedeli 10 milyar 819 milyon lirayı bulan, güncellenmiş harcama tutarı ile de 37,5 milyar lirayı geçen 357 ayrı yatırım kalemini hizmete açtığı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşların yoğun katılım gösterdiği törende açılışı gerçekleştirilen kamu ve özel sektör yatırımlarının şehre hayırlı ve bereketli olmasını diledi. Erdoğan, yatırımları şehre kazandıran bakanlıkları, kurumları, belediyeleri ve özel sektör firmalarını kutladı. Erdoğan, “Ne kadar özetlersek özetleyelim anlatmakla bitmeyen eser ve hizmetlerimiz var…Türkiye’yi, 81 vilayetinin her biriyle nasıl bugüne eser ve hizmet siyasetimizle taşımışsak inşallah Türkiye Yüzyılı’na giden yolu da aynı şekilde inşa edeceğiz.” dedi.

FAİZ, ENFLASYON VE YAŞANAN KAYIPLAR…

Balıkesir’deki konuşmasında faiz ve ekonomik sıkıntılara değinen Erdoğan “Bu kardeşiniz bu görevde olduğu sürece faiz her geçen gün her geçen hafta her geçen ay inmeye devam edecektir. Kimse bize bu konuda akıl vermesin. Yatırımcı gelsin, bizim devlet bankalarından kredi talebinde bulunsun. Onları faize ezdirmeyeceğiz. Yatırım yüksek faizle olmaz. Onun için de düşük faiz. Başbakanlığım döneminde biz enflasyonu 6,4’e düşürmüştük, faizi de 4,6’ya indirmiştik. Bunu biz yaptık. Yarın da Allah’ın izniyle bu gidişi biz düze çıkaracağız. Bugüne kadarki adımları nasıl başarıyla neticelendirdiysek inşallah mevcut sıkıntıları da biz çözeriz. İnsanlarımızın refah düzeyinde yaşanan kayıpları en iyi biz biliyoruz, telafi edecek tedbirleri de biz alıyoruz. Ülkemizin ve milletimizin hiçbir meselesinde olmadığı gibi hayat pahalılığı hususunda da gözümüzü gerçeklere kapatmadık.” dedi.

“ZEYTİNİ KOYDUM TASA VE ALTILI MASA”

Miting alanına asılan “Zeytini koydum tasa, çıkardım yağını basa basa, Balıkesir efelerinden oy yok sana altılı masa.” yazılı pankarta da dikkat çeken Erdoğan, “Bizim milletimiz böyle, kimsenin aklına gelmeyeni koyarlar masaya. Eskiler iki gönül bir olunca samanlık seyran olur diyor. Biz de milletimizle bir olduğumuzda dünyanın yükü omuzlarımıza binse şikayet etmiyoruz. Yedi düvel karşımıza dikilse de eyvallah etmiyoruz. Balıkesir yanımızda olduğu müddetçe aşamayacağımız engel yoktur. Türküde ne diyor; karanfil oylum oylum, geliyor selvi boylum, geç buradan şen olur benim gönlüm. Biz de gönlümüzü şen etmek için Balıkesir’deyiz. Maşallah karşımdaki topluluğa bakıyorum, bu ne muhteşem bir katılım. Balıkesir bugün bir başka. Gümbür gümbür nereye yürüyor 2023’e yürüyor. Rabbim, eliniz, diliniz dert görmesin diyorum ve dua ediyorum. Sandıkları patlatmaya hazır mıyız? Cumhur İttifakı’yla geleceğe yürümeye var mıyız?”

AK PARTİ DANIŞMA MECLİSİ’NE KATILDI

Açılış töreninin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis toplantı salonunda Genişletilmiş AK Parti İl Danışma Meclisi’ne katıldı. Toplantıda, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hamza Dağ ile Erkan Kandemir, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Balıkesir Milletvekilleri Belgin Gökçe Uygur, Adil Çelik, Mustafa Canbey, Yavuz Subaşı, Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve partililer de hazır bulundu.

Balıkesir’deki yoğun programına Vali Hasan Şıldak’ı makamında ziyaretle devam etti. Vali Şıldak, Balıkesir’de yürütülen ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Erdoğan valilik çalışanlarıyla fotoğraf çektirdi.

ERDOĞAN’DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkezir ziyaretinin ardından, sosyal medya hesaplarından bir teşekkür mesajı yayınladı. Erdoğan, “Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Balıkesir yanımızda olduğu müddetçe Allah’ın izniyle aşamayacağımız engel, üstesinden gelemeyeceğimiz sıkıntı yoktur. Teşekkürler Balıkesir… ” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP