BALIKESİR’DEN JAPONYA’YA TARIM MAKİNESİ İHRAÇ EDİYORUZ

Yayınlanma Tarihi :
BALIKESİR’DEN JAPONYA’YA TARIM MAKİNESİ İHRAÇ EDİYORUZ

Balıkesir’de üretim yapan ÇELMAK 2023 ihracat sezonunu başlatarak Japonya’ya ilk parti tarım makineleri ihracını gerçekleştirdi.

ÇELMAK Tarım Makineleri Ticaret Sanayi Limited Şirketi  Japonya ile gerçekleştirmiş olduğu ticaret anlaşması çerçevesinde; yüksek katma değerli tarım makinaları ihracına devam ediyor. Japonya’da 2023 sezonunun başlaması ile birlikte anlaşma kapsamında Slaj Makine grubundan oluşan ürünler geçtiğimiz günlerde Balıkesir’den Japonya’ya gönderildi.

ÇELMAK Grup Başkanı İsa Tamer Çelik bir açıklama yaptı. Çelik açıklamasında Japonya’ya Balıkesir’de üretimini yaptıkları tarım makinelerini ihraç etmenin büyük onurunu yaşadığını söyledi.

İhraç edilen tarım makinalarının ülkemiz için yüksek katma değerli tarım makinesi grubunda yer aldığını vurgulayan Çelik, “ Japon firmalar ile yaptığımız ticaret anlaşması çerçevesinde 2023 yılında da Japonya’ya Balıkesir üretimi tarım makinaları ihracına devam ediyoruz. Japon çiftçisinin Balıkesir üretimi tarım makinalarını kullanması bizleri çok heyecanlandırıyor.  Bir hayalimiz büyüyerek gelişiyor. 22 Haziran 2023 günü önemli büyüklükte bir ihracatı gerçekleştirdik.  Japon Çiftçisinin ürünlerimize gösterdiği ilgi ve beğeni ekibimizi gururlandırdı. Bu tür işbirlikleri ile Balıkesir’den firmaların anlaşmalarla yeni pazarlara girmesi en büyük dileğimizdir. İhracata odaklanan Balıkesir firmalarının birbirine destek olması ve işbirliği Balıkesir ihracatına da büyük katkı yapacaktır.” dedi. (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP