Yayınlanma Tarihi :

BALIKESİR’DEN İSTANBUL’A DESTEK MESAJLARI

BALIKESİR’DEN  İSTANBUL’A DESTEK MESAJLARI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na YSK’ya hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada 2 yıl 7 ay hapis ve ‘siyasi yasak’ cezası verildi. Karara Türkiye’nin bir çok ilinden olduğu gibiBalıkesir’den de başta CHP’lilerden olmak üzere binlerce tepki geldi. İmamoğlu’na destek mesajı yağdı.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İmamoğlu’nun hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin değerlendirmede bulunurken, “Alınan kararı şiddetle kınıyoruz. İmamoğlu için alınan bu karar hukukun değil sarayın üstünlüğünü bizzat gösteren bir olaydır. Her zaman İmamoğlu’nun yanındayız. Eminim ki bu olay İmamoğlu’nun siyasi hayatını daha da yüceltecek ve iktidarın engellemelerine, iftiralarına inat daha başarılı işlere imza atacak.” dedi.

“BU MİLLET BU DARBEYİ REDDEDİYOR”

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek verirken, “Bu millet; bugün milletin iradesine, bugün demokrasiye, bugün adalete yapılmak istenen bu darbeyi reddediyor.” dedi.

“BU SİYASİ KARAR KABUL EDİLEMEZ”

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili kararın siyasi bir karar olduğunu ve kabul edilemeyeceğini söyledi.

Başkan Deveciler, ” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay hapis cezası ve siyasi yasak kararı siyasidir, kabul edilemez. Bu karar hukuksuzluk ve halk iradesinin gaspıdır…İrademize sahip çıkacağız.” dedi.

“BU CEZA MİLLET İRADESİNE VERİLDİ “

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek verdi. Tosun, “İstanbulludan aldığı yetkiyle İstanbul’a dürüst ve adil bir şekilde hizmet eden, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na verilen ceza, milletin iradesine verilmiştir. Adalet ve demokrasi mücadelemizden asla bir adım geri atmayacağız. Daha güçlü bir şekilde söylüyoruz. Yanındayız, yanındayız, yanındayız” mesajını paylaştı.

“MİLYONLAR SENİNLE”

Hapis cezası ve siyasi yasak kararı sonrası Ekrem İmamoğlu’na bir destek de Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’dan geldi.

Başkan Arslan, sosyal medya hesabından “İmamoğlu adına verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak kararı haktan, hukuktan, adaletten uzak siyasi baskı ile verilmiş bir karardır. Milyonlar seninle Ekrem Başkan, asla yalnız değilsin.” mesajını verdi.

“İMAMOĞLU CUMHURBAŞKANI ADAYI OLARAK İLAN EDİLMELİ”

CHP eski Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan, Ekrem İmamoğlu ile ilgili karar sonrası ilginç bir çıkış yaptı. Aydoğan, “Bu mesnetsiz karardan sonra hemen, acil, şimdi Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilmelidir.” dedi.

“BU FİLMİ SEYRETMİŞTİM”

AK Parti Balıkesir eski milletvekili, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Başdanışmanı Turhan Çömez, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili karara tepki gösterdi. Çömez, “Seyretmiştim bu filmi. Tam çeyrek asır önce. Zulmeden değişti. Aktörler değişti. Ama sonuç değişmeyecek. Kahrolsun İstibdat” mesajını paylaştı. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP