DOLAR27,5707% 0.47
EURO29,0040% 0.76
STERLIN33,4701% 0.72
FRANG30,0498% 0.83
ALTIN1.616,53% 0,28
BITCOIN762.6630.143

BALIKESİR’DEKİ ULAŞIM ZAMMI TBMM’DE

Yayınlanma Tarihi :
BALIKESİR’DEKİ ULAŞIM ZAMMI TBMM’DE

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin öğrenci ulaşımına yaptığı son zamlara “zulüm” diyerek isyan etti. TBMM Genel Kurulunda konuyu dile getiren İsmail Ok “Öğrenci ulaşım ücretlerindeki zam tam anlamıyla vicdansızlıktır” dedi.

Balıkesir’de şehir içi toplu taşıma ücretleri TBMM oturumunda da gündeme geldi. TBMM Genel Kurulunda söz alan İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, yaşanan ekonomik kriz ile birlikte zamların halka daha büyük yaralar açacağını söyledi.

İSTANBUL’DA 40, BALIKESİR’DE 120 TL!

Balıkesir’de toplu taşımada yapılan zamları İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tarifeleri ile karşılaştıran İsmail Ok, öğrencilerin İstanbul’da bir ay boyunca sınırsız seyahat ettiğini ve karşılığında 40 TL ödediğini söylerken, Balıkesir’de yaşayan öğrencilerin sadece 20 gün olmak üzere sabah bir gidiş ve akşam bir dönüş olmak üzere 120 TL ödediğini vurguladı. Ulaşıma zulüm derecesinde zam yapıldığını iddia eden Milletvekili Ok, “Seçimlerin ardından hükümetin başlattığı zam sağanağı Balıkesir’de de tam gaz sürmektedir. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı daha önce ‘hiç kimseyi işten çıkarmayacağım’ dedi. Mübarek Ramazan ayında 500 çalışanı işten çıkardı. Kampüs hattında bir öğrenci bileti 2.25 liradan 3 liraya, sivil bileti 2.5 liradan 3.5 liraya çıkarıldı. Bu rakamları yanlış duymadınız. İstanbul’da 40 liraya sınırsız biniş hakkı olan genç ile sadece 20 günde 120 lira ödeyen Balıkesir’deki genç arasında ne fark var. Balıkesir Büyükşehir Belediyesini 5 yılda batırdılar. Batırdıkları belediyeyi gariban öğrencinin cebindeki harçlıklar ile düzlüğe çıkartmaya çalışıyorlar. Böyle hizmet, böyle belediyecilik olmaz’’ dedi.

“BELEDİYEYİ SOYUP SOĞANA ÇEVİRDİLER GARİBAN ÖĞRENCİNİN CEBİNE GÖZ DİKTİLER”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin büyük bir borç batağı içerisinde olduğunu savunan Ok, şu açıklamayı yaptı: “Belediyeyi el birliği ile soyup soğana çevirdiler. Bu durumun sorumluları halen makamlarına oturuyor. Bazıları ise halen Balıkesir sokaklarında dolaşıyor. Belediyeyi ekonomik olarak bitirdiler. Şimdi gelinen noktada gariban öğrencinin cebine göz dikiyorlar. Diğer taraftan belediye çalışanlarını işten atarak belediyenin masraflarını kısacaklarını zannediyorlar. Öncelikle yeni kiraladığınız makam araçlarını bırakın, belediyeyi sömüren sözleşmeleri iptal edin” (balikesir24saat)

YORUM YAP