Yayınlanma Tarihi :

BALIKESİR’DE YARIŞ NEFES KESİYOR

BALIKESİR’DE YARIŞ NEFES KESİYOR

Gelen ilk sonuçlara göre Balıkesir’de Büyükşehir Belediye Başkanlığında Cumhur İttifakı’nın adayı AK Partili Yücel Yılmaz ile Millet İttifakı’nın adayı İYİ Partili İsmail Ok arasında başa baş bir yarış var.  Yılmaz az farkla önde.. Altıeylül ve Karesi’de ise AK Partili adaylar Hasan Avcı ve Dinçer Orkan Yılmaz’a oranla daha rahat  görünüyor.
Yine ilk sonuçlara göre Ayvalık’ta yarış Millet İttifakı’nın adayı CHP’li Rahmi Gençer ile Demokrat Parti’den aday olan eski CHP’li Mesut Ergin’le arasında geçiyor.

MİLLET İTTİFAKI’NDA CHP FARKI

Millet İttifakı’nın adayları CHP’li Tolga Tosun Bandırma’da, CHP’li Hüseyin Sarı Erdek’te, CHP’li Ali Kemal Deveciler Burhaniye’de, CHP’li Mehmet İrem Himam Gömeç’te,  CHP’li İbrahim Palaz Gönen’de, CHP’li Tancan Barçın Manyas’ta  zafere yakın… Susurluk’ta ise Millet İttifakı’nın adayı İYİ Partili Nurettin Güney önde …
Edremit’te yarış Millet İttifakı’nın adayı CHP’li Selman Hasan Arslan’la Cumhur İttifakı’nın adayı MHP’li Tuncay Kılıç arasında gidip geliyor. Gelen son oylarla Arslan farkı açmaya başladı.

Balya’da Millet İttifakı’nın adayı CHP’li Orhan Gaga ile  Cumhur İttifakı’nın adayı MHP’li Osman Kılıç arasında  nefes kesen yarış sürüyor.

AK PARTİ KALELERİ KORUYOR
Bigadiç, Dursunbey, Havran, İvrindi, Kepsut, Savaştepe, Sındırgı ve Marmara’da AK Partili adaylar İsmail Avcu, Ramazan Bahçavan, Emin Ersoy, Yusuf Cengiz, İsmail Cankul, Turhan Şimşek, Ekrem Yavaş ve Süleyman Aksoy  yarışı önde götürüyor. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP