Yayınlanma Tarihi :

BALIKESİR’DE ULUSLARARASI KONGRE

BALIKESİR’DE ULUSLARARASI KONGRE

Merkezi Güney Kore’nin başkenti Seul olan Uluslararası Asya Göstergebilim Derneği (ASIA) ile Balıkesir merkezli Anadolu Semiyotik Araştırmaları Derneği (ANASEM) tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Asya Göstergebilim Kongresi, 27-29 Haziran 2024 tarihleri arasında Balıkesir Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kongre, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Göstergebilim Çevresi (TGÇ) ve NE10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi işbirliği ile organize edilecek.

Kongre kapsamında, Edremit Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (EDFOD) üyelerinin fotoğraflarından ve MESEL Sanat Atölyesi ressamlarının eserlerinden oluşan karma sergi Balıkesir Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde açılacak.

Kongrenin 27 Haziran 2024 tarihinde yapılacak olan “Özel Sanat Oturumu” bölümünde, EDFOD Başkanı Özcan Şimşek, “Tarladan Sofraya Zeytin” ve Yüksel İpek, “Deve Güreşleri” konulu sunumlarını gerçekleştirecek. Bu oturumda, Kore’li fotoğrafçılarla birlikte karma bir sunum yapılacak ve Türk ve Kore fotoğraf sanatı karşılaştırmalı olarak tanıtılacak…

Dünyanın ve Türkiye’nin saygın üniversitelerinden 150 katılımcının bildirileriyle yer alacağı Uluslararası 2. Asya Göstergebilim Kongresi, bilim ve sanat üretimi ile ilgilenen herkesi Balıkesir’de buluşturmayı amaçlıyor. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP