Yayınlanma Tarihi :

“BALIKESİR’DE HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

“BALIKESİR’DE HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın bu yıl 5’incisi düzenlenen Aromaterapi Festivali’nde konuşurken, “Türkiye’nin parlayan yıldızı Balıkesir’de hiç bir şey eskisi gibi olmayacak ” dedi.

“ŞİFANIN, KÜLTÜRÜN VE TARİHİN BAŞKENTİ”

Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali’nin ilk kez bölgede yer alan ilçe belediyesiyle birlikte organize edildiğini anımsatarak konuşmasına başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın “Organizasyonda temamız; tarih, şifa ve kültür. Türkiye’nin parlayan yıldızı Balıkesir’de hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Açık ve net söylüyorum; Türkiye’nin parlayan yıldızı Balıkesir şifanın başkentidir, kültürün başkentidir ve tarihin başkentidir. İşte, onun için bu başkente Balıkesir’imize tüm Türkiye’yi davet ediyoruz. Balıkesir Aromaterapi Festivali, Türkiye’de ilk. Aromaterapinin ne olduğunu, nasıl gelişmesi gerektiğini herkese anlatmamız lazım. Burada yine bütün belediye başkanlarımızla birlikte stantlarımız kuruldu. Bunun yanı sıra 200’e yakın standımız var. Neler yapılıyor, neler işleniyor, nasıl ilerleyebilir ve nasıl desteklenebilir onları stantlarımızda sizlere anlatmak için fark yaratmak için buradayız.” dedi.

“BALIKESİR’İMİZ; DÖNÜŞÜYOR, GELİŞİYOR VE GÜZELLEŞİYOR”

Balıkesir’i; birlik ve beraberlik içinde yöneteceklerini vurgulayan Başkan Ahmet Akın sözlerini şöyle sürdürdü:

“Logomuz; herkesi kucaklayan ve sevgisiyle bütün Türkiye’yi saran bir logo. Balıkesir’in sıcaklığı, Balıkesir’in güzelliği ve Balıkesir’in o samimiyetini çok yakında bütün Türkiye ve dünyada görecek. Bunun için çok çalışıyoruz. Balıkesir’imiz; dönüşüyor, gelişiyor ve güzelleşiyor. Bunu hissedeceksiniz, çünkü büyük bir samimiyetle çalışan ve Balıkesir’i kendi içine sindiren, bu güzellikleri, bu coğrafyayı, bu insanları ve turizmi her konuda başkent yapmak için uğraşan çok değerli 20 ilçe belediye başkanımız ve 10 binlerce çalışanımız var. İki denize kıyısı olan Balıkesir’de, deniz temizliği için adım attık. Kısa sürede başlayacağımız çalışmalarla dönemimiz süresinde bu işi bitireceğiz.  Doğanın güzelliği, aromaterapinin huzur, mutluluk ve şifa veren, insanı rahatlatan duygusuyla buluşmak için buradayız. Balıkesir; bütün Türkiye’nin nefes aldığı, huzur bulduğu bir merkez olacak. Festivalimize katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”  

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP