Yayınlanma Tarihi :

BALIKESİR’DE FETÖ ÜYESİ 23 KİŞİ TUTUKLANDI

BALIKESİR’DE FETÖ ÜYESİ 23 KİŞİ TUTUKLANDI
Balıkesir’de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan 76 şüpheliden 23’ü tutuklandı.
Valilik’ten yapılan açıklamaya göre, Balıkesir’de geçmiş tarihlerde FETÖ’den  tutuklanıp daha sonra tahliye olan  veya halen firarda olan örgüt üyelerinin tekrar bir yapılanmaya girmek için çalıştıkları belirlendi. Şüpheliler hakkında planlı operasyon başlatılarak fiziki ve teknik takip çalışmaları yapıldı. Yapılan çalışmalar operasyona dönüştürüldü.  26 Şubat’ta  yapılan operasyonda  aktif yapılanma  içerisinde oldukları öne sürelen 42 kişi  ile farklı soruşturmalardan firari durumda olan 34 kişinin de   aralarında bulunduğu 76 şüpheli yakalandı.
Örgüt evlerinde saklandıkları belirlenen şüpheliler arasında  örgüte destek çıkan dershanelerin genel müdürü, Bandırma ve Edremit ilçesi eski sorumluları,  Cihan Medya Bölge Temsilcisi, ihraç binbaşı ve komiserlerin de bulunduğu açıklandı. 31 şüpheliden 23’ü  tutuklandı. 8’i hakkında Adli Kontrol kararı verildi. 3 şüpheli ise arandıkları il olan Ankara’ya sevk edildi.
Aktif yapılanma  içerisinde olup yakalanan 42 şüphelinin Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin devam ettiği bildirildi. (balikesir24saat) 
Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP