DOLAR31,1400% 0.12
EURO33,8443% 0.13
STERLIN39,5643% 0.18
FRANG35,4349% 0.25
ALTIN2.038,18% 0,30
BITCOIN1.754.6018.493

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ’NDEN İKİ ACI HABER DAHA

Yayınlanma Tarihi :
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ’NDEN İKİ ACI HABER DAHA

Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Emel Morel Gökgözoğlu’nun ölümü Balıkesir Üniversitesi camiasında büyük üzüntü yaratırken, üniversiteden iki acı haber daha geldi.  Necatibey Eğitim Fakültesi Matematik bölümü öğrencisi Ezgi Aslanbek kazada vefat etti. Tıp Fakültesi öğrencisi Levent Solmaz ise canına kıydı.

Edinilen bilgiye göre, NEF Matematik bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Ezgi Aslanbek, Afyonkarahisar’da meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirdi. Aslanbek İzmir’in Bergama ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi olan  İntern Doktor Levent Solmaz, iddialara göre hafta sonunda internet üzerinden kimyasal madde satın alıp içti. Son anda yakınlarından yardım isteyen ve hastaneye kaldırılan Solmaz, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İlter Kuş iki öğrenci için taziye mesajı yayımlarken iki öğrenciye Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

“CANIMIZ YANMAYA DEVAM EDİYOR…”

Balıkesir Tabip Odası Yönetim Kurulu da Levent Solmaz’ın ölümünün  ardından yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Üniversite sınavlarında ilk yüzdelik dilimlerde yer alarak Tıp Fakültesine girerek, 6 yıllık zor ve sıkıntılı süreçlerinden sonra Tıp Fakültesini bitirip kutsal hekimlik mesleğini icra etme yetkisi alan Tıp öğretisinin bireyleri olarak, insan yaşamını ve esenliğini temel alan dünyanın en eski ve onurlu mesleklerinden birisini icra etmekteyiz.
2020-2021 Eğitim Öğretim yılı BAUN Tıp Fakültesi Mezuniyet törenine çok yakın bir süreçte ne yazık ki BAUN Tıp Fakültesi’nden İntern Dr. bir meslektaşımızın gencecik Levent’in suisidine (intiharına) tanıklık etmek zorunda kaldık. Durum, bizleri derinden üzüp, yaraladı.
Her koşula alışkın, nöbetlerle sabahlamayı, her zorluğa göğüs germeyi bilen, özverilerle sürdürülecek olan bir mesleğin üyeleri olarak her şeye rağmen, değer kattığımız yaşamın, hayat verdiğimiz canların dünyasında her koşulda yaşamaya değer. Hiçbir olumsuzluk bizi yıldırmamalı, korkutmamalı ve çaresiz bırakmamalı. Pandemi sürecinde birçok meslektaşımız ve sağlık çalışanını kaybetmek bize acı veriyordu ki buna zorlu tıp eğitiminin sonuna gelmiş bir meslektaşımızı kaybetmekle yeniden sarsıldık. Tabii ki gerek yetkililer, gerek kurumlar ve gerekse demokratik kitle örgütleri olarak bizler sosyal sorumluluklarımızı ne kadar yapabildiğimizi sorgulamalıyız.
Sevgili genç meslektaşımız Levent’i sevgi ile anıyor, acılı ailesine ve Tıp camiasına, arkadaşlarına Tıp Fakültesi öğrenci ve hocalarına başsağlığı ve sabırlar, Levent’e Allah’tan rahmet diliyoruz. ” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP