DOLAR31,1192% 0.24
EURO33,8033% 0.5
STERLIN39,4904% 0.28
FRANG35,3386% 0.29
ALTIN2.029,33% -0,16
BITCOIN1.649.1041.634

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ 130 MEZUNUNA İŞ BULDU, 60 MEZUN DAHA SIRADA…

Yayınlanma Tarihi :
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ 130 MEZUNUNA İŞ BULDU, 60 MEZUN DAHA SIRADA…

Balıkesir Üniversitesi mezunlarının, kalifiye iş gücü olarak istihdam edilmesi amacıyla Rektörlük bünyesinde kurulan Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü, çeşitli iş birlikleri ve projelerle mezunlara iş buluyor. Şimdiye kadar 130 mezunun istihdamının gerçekleştirildiğini açıklayan Rektör Kuş, yeni eğitim programıyla yaklaşık 60 mezuna daha iş kapısının açılacağını bildirdi. 

Üniversite-Kent-Sanayi İşbirliği çalışmaları kapsamında hayata geçirilen Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü, kuruluşunun birinci yıl dönümüne yaklaşırken, geçen zaman içerisinde farklı sektörlerde iş birlikleri ve istihdam sağladı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, koordinatörlüğün gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler verirken; öğrencilerin, kaliteli eğitim almalarının yanı sıra mezuniyetleri sonrasında kalifiye iş gücü olarak istihdamlarına büyük önem verdiklerini bildirdi.

Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü’nün kısa sürede önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; şu açıklamayı yaptı:

“Koordinatörlüğün kurulmasının ardından fakültelerimiz, yüksekokullarımız ve meslek yüksekokullarımızdaki mezun istihdam ofislerimiz, sektörel iş birliklerini hızlandırdı. Özellikle Balıkesir’de çalışmayı isteyen mezunlarımızı belirleyerek mezun havuzlarını oluşturmaya başladılar. Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğümüz, şehrimizdeki iş adamları, sanayici, özel kuruluşlar ve belediyelerimiz ile sürekli iletişim içerisinde faaliyet yürütüyor. Yerel kurum ve kuruluşların yanı sıra Balıkesir’de yatırım yapan ulusal ve uluslararası faaliyet gösteren kuruluşlarla da iş birliklerimizi sürdürüyoruz.”

“Son olarak ülkemizde uluslararası ölçekte faaliyet gösteren önemli sanayi kuruluşlarından birisiyle yaptığımız çalışmayla, yeni bir istihdam sürecine daha başladık. Şimdiye kadar 130 mezunumuzun istihdamının gerçekleştirildiği iş birliği çalışmasında, istihdam odaklı yeni eğitim programıyla yaklaşık 60 mezunumuzun daha istihdamı planlanıyor. Bununla birlikte yine Balıkesir’de faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası ölçekli kuruluşlarla iş birliklerimiz devam ediyor. Balıkesir Üniversitesi mezunlarının istihdamlarına katkı sunmaya ve bunu yaparken de Balıkesir’de kalifiye iş gücü ihtiyacına karşılık vermeye devam edeceğiz”

YORUM YAP