DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi :

BALIKESİR TABİP ODASI’NDA CAN BAŞKAN

BALIKESİR TABİP ODASI’NDA CAN BAŞKAN

Balıkesir Tabip Odası Başkanlığına Doç. Dr. Muhammet Can seçildi. 

Balıkesir Tabip Odasının 20-21 Nisan 2024 tarihlerinde yapılan Seçimli Genel Kurulunda seçilen yeni yönetim kurulu ilk toplantısında 2024-26 dönemi için görev dağılımını gerçekleştirdi.

Genel Kurul sonrası Doç. Dr. Muhammet Can Başkanlığa getirilirken, Dr. Şahin Cılız Genel Sekreterliği, Dr. Suzan Çakmak Değirmenciler Muhasip üyeliği, Dr. Volkan Yarar Veznedar üyeliği üstlendi. Dr. Aslı Akcan Atasoy, Dr. Ömer Gündoğan ve Dr. Umut Arıkan’ın ise yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacağı açıklandı.

DR. UÇAN BU KEZ ADAY OLMADI

Uzun süredir Balıkesir Tabip Odası başkanlığı görevini sürdüren Dr. Necdet Uçan genel kurulda aday olmazken, Can başkanlığındaki ekibi destekledi. Balıkesir Tabip Odası yeni ve eski yönetiileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da biraradaydı.

“SÖZÜMÜZÜ SAKINMAYACAĞIZ”

Balıkesir Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Muhammet Can, “Bu dönemde Yönetim Kurulu olarak; Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, Cumhuriyet değerleri ve laiklik anlayışına bağlı, insan yaşamı ve haklarını önceleyen, hukukun üstünlüğüne ve demokrasinin tüm kurum ve kuralları ile yerleşmesine inanan, İstanköy’lü Hipokrat’ın güncelleştirilen Hekim andına bağlı kalarak, tıbbi etik, iyi hekimlik ilke ve değerlerini savunan, hekimlerin özlük hakları ve insanca yaşamı, halk sağlığı için mücadele içinde olacağız. İnsan ve çevre sağlığını ilgilendiren her türlü konuda ortak çalışmalar yapmaya, sözümüzü sakınmadan açıklamaya devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Can açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“İlimizdeki tüm meslektaşlarımız ile iletişim ve işbirliği içerisinde çalışacağız. Hekimlerin ortak çıkarı ve hekimlik mesleğini geliştirmek için, Balıkesir’de tüm demokratik kitle örgütleri ve diğer meslek kuruluşlarıyla birlikte, gerek Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve yerel ilçe belediye yönetimleri, gerek Atatürk Şehir Hastanesi ve gerekse Balıkesir Üniversitesi tıp fakültesiyle iyi ilişkiler geliştirmeye çalışacağız.”

“ORTAK ÇALIŞMA KOMİSYONLARI “

“Tıp fakültesinde bulunan 917 tıp öğrencisi, 287 uzmanlık öğrencimiz ve 155 öğretim (33 profesör, 61 doçent, 60 dr.öğretim üyesi ve 1 öğretim görevlisi) üyeleriyle ile ortak çalışma komisyonları (tıp öğrencisi komisyonu ve asistan hekim komisyonu vb.) oluşturacağız. Balıkesir halkının daha iyi sağlık hizmeti alması ve sağlık hizmetini sunan sağlık emekçilerinin ve hekimlerimizin hakları için her türlü mücadeleyi yürüteceğiz.”

“HEKİM MECLİSİ”

“Her kurum ve kuruluş ile hasta ve hekim haklarını geliştirmek için iyi ilişkiler geliştirerek, kurum ziyaretleri, temsilciliklerin geliştirilmesi ve desteklenmesi, Hekim Meclisi oluşturulması, mevcut komisyonların daha işlevsel hale getirilmesi önem taşımaktadır. Hekimlerin katılımının değişik kültürel, sanatsal organizasyon, gezi, atölye çalışmaları ile bir araya gelmelerini sağlamaya çalışacağız.”

“HUKUK BÜROMUZU GÜÇLENDİRECEĞİZ”

“Meslektaşlarımızın yaşamış olduğu hukuksal sorunlar ve geldiğimiz aşamada şiddetin artarak sıradanlaşması nedeni ile Hukuk Büromuzu daha da güçlendireceğiz.”

ÇALIŞMA OFİSİ VE SOSYAL TESİS HEDEFİ DE VAR

“Öncelikli gündemlerimizden birisi de Tabip Odamıza çalışma ofisi ve sosyal tesis için yer bulmak ve yapmak olacaktır. Bunun için yerel yönetimlerle işbirliği yaparak, ortak çalışmalar başta olma üzere gerekli tüm girişimlerde bulunacağız.”

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP