DOLAR31,1265% 0.27
EURO33,8056% 0.5
STERLIN39,4669% 0.23
FRANG35,3436% 0.3
ALTIN2.028,80% -0,19
BITCOIN1.673.4943.151

BALIKESİR SMA HASTASI AYSİMA İÇİN SEFERBER OLDU

Yayınlanma Tarihi :
BALIKESİR SMA HASTASI AYSİMA İÇİN SEFERBER OLDU

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma Çalışma Grubu, geliri SMA hastası Aysima bebeğin tedavisinde kullanılması için Toplu Taşıma Merkezi’nde kermes düzenledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma Çalışma Grubu, geliri SMA hastası Aysima bebeğe destek olmak için Toplu Taşıma Merkezi’nde kermes düzenledi. Vali Hasan Şıldak’ın eşi Fatma Nur Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın eşi Mehtap Yılmaz ve bürokratların eşleri de alışveriş yaparak SMA hastası Aysima bebeğe destek oldu.

Valilik onaylı başlatılan yardım kampanyası kapsamında haftanın belli günlerinde çalışmalar gerçekleştireceklerini belirten Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma Çalışma Grubu Başkanı Gökmen Karadağ, “Balıkesir’in evladı SMA hastası Aysima’ya sahip çıktığımız etkinliklerden ilkini gerçekleştiriyoruz. Aysima’nın projesi Valilik tarafından Temmuz ayında başlatıldı. Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma Çalışma Grubu Ekim ayında kuruldu ve biz de bu aşamadan sonra kampanyaya dahil olduk. Balıkesir Kuva-yi Milliye şehridir ve Kuva-yi Milliye milli birlik ve ruh demektir. Bugün de bunun en güzel örneklerinden birini gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Karadağ, “Balıkesir Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma Çalışma Grubu olarak bu konuda tüm siyasi partilerle ve STK’larla iletişime geçtik. SMA bilinen bir hastalık ancak Balıkesir’de SMA hastası bir çocuğumuzun olduğu pek bilinmiyordu. İlk çalışmamız Aysima bebeğimizin varlığını anlatmak üzerine oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık Daire Başkanlığına yaptığımız ziyarette; Daire Başkanımız Elvan Bahar Göktepe hemen kadın muhtarlarla irtibata geçti. Kadın muhtarlarımız bu anlamda Aysima Bebeğimize sahip çıktı. Sonra erkek muhtarlar da bu projenin içinde olmak istedi. Bu hastalığın tedavisi yüksek tutuyor. Biz de burada hem satış yapıp gelir elde ediyoruz hem de farkındalık oluşturuyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kent Konseyi Başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız da bize destek oldu. Şu anda valiliğin başlattığı kampanyada yüzde 19 seviyelerindeyiz. Daha ulaşmamız gereken çok mesafe var. Balıkesirli sanatçılarımıza, sporcularımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Onlardan destek alacağız” diye konuştu. (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP