DOLAR28,8560% -0.26
EURO31,5496% -0.7
STERLIN36,4991% -0.65
FRANG32,9482% -0.48
ALTIN1.889,72% -0,61
BITCOIN1.091.021-1.278

BALIKESİR PROTOKOLÜ ATATÜRK EVİ’NDE

Yayınlanma Tarihi :
BALIKESİR PROTOKOLÜ ATATÜRK EVİ’NDE

Karesi Atatürk Evi, 10 Kasım’da 7’den 77’ye ziyaretçi akınına uğradı. Balıkesir protokolü de Atatürk Evi’nin ziyaretçileri arasında yeraldı.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan tarafından ağırlanan Vali İsmail Ustaoğlu, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Cihangir Kemal Yüzçelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kaymakam Metin Arslanbaş ve AK Parti İl Başkan Vekili Vahdettin Çiftçi, müze hakkında bilgi aldılar. Protokol üyeleri Atatürk Evi’ni ziyaret eden minik öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın vizyon projelerinden olan Karesi Atatürk Evi, hem dijital, hem de etkileşim kurulabilen alanlarıyla ziyaretçilerine Kuva-yi Milliye ruhunu aşılıyor.

MÜZEDE NELER VAR?

Zemin katta Atatürk ve Çocuk, Atatürk’ün Balıkesir Ziyaretleri, Kütüphane ve Özçekim Odası, birinci katta Atatürk ve Milli Mücadele, Atatürk ve Devrimleri, Atatürk’ün Doğa Sevgisi, ikinci katta Şehitler Anı Alanı, Zübeyde Hanım Anı Alanı, Son Kurşun Koleksiyonu Sergisi, Balıkesir ve Kuva-yi Milliye Odası ile Gösterim Odası bulunuyor.

Birinci katta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele yıllarından birebir örneklenerek silikondan yapılmış bir heykeli, ikinci katta bulunan terasta ise Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın “Oğlunu Bekleyen Anne” temasıyla hazırlanmış heykeli var. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP