DOLAR 32,2776 % -0.11
EURO 35,1154 % 0.46
STERLIN 41,7534 % 0.46
FRANG 36,0724 % -0.18
ALTIN 2.402,74 % -0,51
BITCOIN 67.592,00 0.219
Yayınlanma Tarihi :

BALIKESIR MİLLETVEKİLİ UYGUR AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

BALIKESIR MİLLETVEKİLİ UYGUR AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Son günlerde Türkçe ile ilgili sözleri sonrası büyük tepki çeken Mahir Ünal’ın AK Parti Grup Başkanvekiliği’nden istifa etmesinin ardından yerine Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin getirildi.  Özlem Zengin’den boşalan koltuğa ise Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur getirildi.

UYGUR’DAN TEŞEKKÜR

AK Parti MKYK Üyesi, TBMM Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve  TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği (KEFEK) Komisyonu Üyesi olarak da görev yapan Milletvekili Uygur yeni görevi sonrası sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaptı. Bu açıklama şöyle:
“Tensipleri ile şahsımı AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı göreviyle onurlandıran, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’a, MYK Üyelerimize teşekkür ediyor, bu kutlu görevi AK Parti’mize, Aziz Milletimize layık olarak yapabilmek için Cenab-ı Hakk’tan yardım diliyorum.
Allah Teâlâ; Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Aziz Milletimize ve bu kutlu davada birlikte yürüdüğüm yol arkadaşlarıma karşı, bizleri mahcup etmesin.”

BELGİN UYGUR KİMDİR?

1977 Balıkesir doğumlu olan Belgin Uygur, 1995 yılında Bigadiç İmam Hatip Lisesini, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Balıkesir ilinde serbest avukat olarak çalıştı. 2017 – 2018 tarihleri arasında AK Parti Balıkesir Kadın Kolları İl Başkanlığı görevini yürüttü. 27. Dönem AK Parti Balıkesir Milletvekili seçildi.  AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde MKYK Üyesi olarak seçildi. TBMM Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi. Orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilen Uygur, evli ve 3 çocuk annesidir.

(balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP