BALIKESİR LİSESİ VAKFI’NA YENİ YÖNETİM « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

14 Ekim 2021 - 15:02

BALIKESİR LİSESİ VAKFI’NA YENİ YÖNETİM

BALIKESİR LİSESİ VAKFI’NA YENİ YÖNETİM
Son Güncelleme :

21 Aralık 2020 - 13:40

Balıkesir Lisesi Vakfı Başkanlığına H.Korhan Yakut seçildi.
Vakfın son başkanı Abdi Kahyaoğlu’nun Kasım ayında koronavirüs hastalığı nedeniyle beklenmedik ölümünden sonra toplanan vakıf üyeleri hizmetlerin aksamaması için yeni yönetim kurulunu oluşturdu. Yeni yönetim kurulu H.Korhan Yakut başkanlığında Oktay Ertunç, Faruk Kılıç , Şöhret Ölker , Nilgün Başgu, Nilgün Karataş , Sebahattin Arslan’dan oluştu. M .İlhami Eroler ve Erhan Ortaköylü de Denetim Kkurulu üyesi olarak görev aldı.

1994’DE KURULMUŞTU

Vakfın 1994 yılında Hurşit Kangal başkanlığında, Aydın Bolak, M.Galip Aydemir, Burhan Erdayı, Ekrem Balıbek , A.Aydın Kırımlı , Mürüvvet Keleş ve Sabri Aydoğdu tarafından kurulduğunu, sırasıyla Hurşit Kangal, A.Aydın Bolak, Erhan Ortaköylü, Sezer Koman ve Abdi Kahyaoğlu’nun vakfa başkanlık yaptığını anımsatan Yakut, “Vakfımız, Balıkesir Lisesi’nin yaşaması, gelişmesi ve mensupları ile mezunları arasında toplumsal dayanışmayı sağlayarak Türk toplumunun kültürel, bilimsel ve toplumsal gelişimine hizmet etmek, daha yüksek , verimli ve etkin düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak için kurulmuştur. Balıkesir Lisesi Vakfı bugüne dek ulusumuza ve eğitim gören , mezun olan öğrencilerimize , tüzüğünde ki amaçlarına sadık kalıp ulvi görevler üstlenmiş ve yerine getirmiştir, getirecektir” dedi.

HİZMETE DEVAM

En son merhum Abdi Kahyaoğlu önderliğinde okula çağdaş bir laboratuvar kazandırıldığını anımsatan Yakut, ” 15 Aralık 2020’de lisemizde gerçekleştirdiğimiz yönetim kurulu toplantımızda dijital ortamla katılan 3 bayan üyemiz ile yarım kalan projelerimizi bitirme kararı aldık. Balıkesir Liseliler Derneğimizin de yanında olup destek vermeye devam edeceğiz. Aynı dönemde kurulmuş ve aynı kaderi yaşamış Edirne Lisesi’nin Vakfı ile iletişim içinde olacağız. Lisemize ve memleketimize vakıf amaçlarına uygun hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Vefa borcumuz olan vakfımızın kurucu üyelerinden vefat edenlere Allah’tan rahmet yaşayanlara da sağlıklı ömürler dileriz” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.