DOLAR31,3820% 0.45
EURO34,0727% 0.53
STERLIN39,7995% 0.53
FRANG35,5400% 0.56
ALTIN2.102,95% 2,44
BITCOIN1.983.8731.674

BALIKESİR LİSELİLER DERNEĞİ’NDEN İLKLERE DEVAM

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BALIKESİR LİSELİLER DERNEĞİ’NDEN İLKLERE DEVAM

Balıkesir Liseliler Derneği Başkanı Bekir Çataloğlu , bugüne dek ilklere imza atan derneğin burs desteği ile kendine özgü etkinliklerinin devam edeceğini açıklarken, 23 Ekim’de liselilerin katkılarıyla yapılan teknoloji laboratuvarını açacaklarını, Lise Radyosu’nun ise 56 yıl sonra Balıkesir Lisesi Vakfı’nın önderliğinde yeniden yayın yapmaya başlayacağını açıkladı.

134 YIL GURURU

Geçtiğimiz ay yapılan genel kurulda Liseliler Derneği Başkanlığı’na seçilen Çataloğlu bugün yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek, hedeflerini anlattı.
1885 yılında eğitim öğretim yılına başlayan Balıkesir Lisesi’nin 134. yılını kutladığını anımsatan Çataloğlu, “Okulumuz 134 yıllık eğitim sürecinde onbinlerce genç yetiştirdi. Çanakkale Savaşı’nda en çok şehit veren lise oldu. Ulu Önderimiz Atatürk’ün 22 Ocak 1933 yılında lisemizi ziyaret etmesi ise onur kaynağımızdır. Bilimde, sanatta, sporda, eğitimde yaşamın her alanında lisemizden yetişmiş değerlerimizin hizmetlerinden, insanlığa katkılarından dolayı büyük sevinç yaşıyoruz. Bizler var olduğumuz sürece, Atatürkçü, laik ve cumhuriyetçi eğitim anlayışının bir parçası olmayı bilincimizde ve göğsümüzde yaşatacağız, taşıyacağız” dedi.

YENİLİKLER SÜRECEK

Abdi Kahyaoğlu, Tanyol Kıpçak, Esin Balıbek ve Öner Ayyıldız’dan oluşan ekiple güzel hizmetler yapacağına inandığını belirten Başkan Çataloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Arkadaşlarımızla beraber lisemize gençlerimize layık olacak ve güzel imzalar atacağımıza inanıyorum. Öğrencilerimize uzun yıllardır kaynak ve olanaklar içerisinde sağladığımız burs desteklerimiz lisemizin kendine özgü etkinlikleri devam edecektir. Sosyal sorumluluk projelerinde ve bugüne dek ilklere imza atan lisemizde bizlerde her zaman yeniliklerle sizlere ulaşacağız. Önümüzdeki iki yıl boyunca basınla ilişkilerimizi güçlü tutarak, eğitim anlamında her zaman yeri ayrı olan lisemizi daha iyi noktalara getirmek için güzel çalışmalar yaparak, katkı sunmak istiyor ve bunu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Balıkesir Lisesi yıllarca yaşayacak, bizler bu bayrağı taşırken her zaman gururlanacağız”
Başkan Çataoğlu 23 Ekim’de liselilerin katkılarıyla yapılan teknoloji laboratuvarını hizmete açacaklarını, Lise Radyosu’nun ise 56 yıl sonra Balıkesir Lisesi Vakfı’nın önderliğinde yeniden yayın yapmaya başlayacağını açıkladı.

Balıkesir Liseliler Derneği Yönetim Kurulu , toplantının ardından Balıkesir Lisesi Müdürü Sabahattin Arslan’a iade-i ziyarette bulundu.  Coşkun YAMAN(balikesir24saat) 

YORUM YAP