DOLAR31,1321% 0.08
EURO33,8314% 0.06
STERLIN39,5105% 0.04
FRANG35,3805% 0.09
ALTIN2.033,43% 0,07
BITCOIN1.707.0594.839

BALIKESİR LİSELİLER ANITKABİR’DE

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BALIKESİR LİSELİLER ANITKABİR’DE

Balıkesir Liseliler Derneği Cumhuriyetin kuruluşunun 98.yılında “Cumhuriyet Haftası Etkinlikleri” kapsamında Balıkesir Lisesi’nde okuyan ve hiç Ankara’ya gitmemiş 70 öğrenciyi ve eşlik eden 5 öğretmeni Ankara’ya götürdü. Balıkesir Liseliler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Ankara Balıkesirliler Derneği Başkanı Servet Camgöz ve yönetim kurulu üyeleri de törende hazır bulundular.

Anıtkabir’de düzenlenen resmi tören ile Atatürk’ün huzurunda çelenk koyan Balıkesir Liseliler Derneği Başkanı Esin Balıbek ardından Misak-ı Milliye Salonu’ndaki deftere duygu ve düşüncelerini yazdı.

Anıtkabir’de duygulu anlar yaşayan dernek yönetim kurulu üyeleri ve lise öğrencileri resmi törenin ardından müzeyi dolaştılar. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Balıkesir Lisesi mezunlarından, dernek üyesi Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir’i ziyaret eden heyet görüşmenin ardından meclisi, ardından tarihi birinci ve ikinci meclisi gezdi.

ÖĞRENCİLERE NUTUK DAĞITILDI

Cumhuriyet Haftası’nda kültür ve sanat gezisi yapan öğrenciler, en son Dikmen Vadisi’ndeki Portakal Çiçeği Residance’da yerli ve yabancı birçok ünlü ressamın resimlerinin bulunduğu Portakal Çiçeği Resim Galerisini ziyaret ettiler. Sanat Galerisi ziyaretlerine, lise mezunlarından,TRT Radyosu Yayın Yönetmenlerinden ve dernek üyesi olan Didem Güneri de eşlik etti. Öğrencilerin verimli bir gün geçirdiği gezide güzel dakikalar yaşandı. Ayrıca öğrencilere, Türkiye Yardımsevenler Derneği Genel Başkanı Dilek Bayazıt tarafından hediye olarak gönderilen Nutuk dağıtıldı.

“AMACIMIZ KALICI GÜZEL İZLER BIRAKMAK”

Balıkesir Liseliler Derneği Başkanı Esin Balıbek, ” Balıkesir Lisemizin öğrencileriyle Cumhuriyetimizin ilanının 98.yılında Atamızın huzurunda bulunmak onur verici.. Bizler Türk gençliğine inanıyoruz. Önümüzdeki süreçte de, kültür-sanat-eğitim,spor,sağlık alanlarında birçok etkinlik ve faaliyetlerde buluşarak okulu ve öğrencilerimizi her zaman en iyi seviyelerde tutacağız. Yeni döneme Ankara gezimizle başladık. Amacımız dernek ve öğrencilerimizi her zaman yan yana getirerek kalıcı,güzel izler bırakmak. Lisemiz yönetimi, kadrosu ve öğrencilerimizle güzel işler yapacağız.” dedi.

“ÇAĞDAŞ UYGARLIK İÇİN …”

Balıkesir Liseliler Derneği Başkanı Esin Balıbek, Anıtkabir’de anı defterine yazdığı yazı da şöyle:

Cumhuriyetimizin Kurucusu Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk;
Cumhuriyetimizin 98’nci yaşını kutlayacağımız bu hafta, Balıkesir Liseliler Derneği ve Balıkesir Lisesi Öğrencileri olarak bugün huzurunda olmanın gururu ve sevinci içindeyiz.
Biz Türk Gençliğine verdiğin ‘Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etme vazifesinin’ fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür gençler olarak sonsuz bekçileriyiz.
Kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan, ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez inanç ateşinden alarak, bütün engelleri aşıp her güçlüğü yenmek azmindeyiz.
Hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. En kıymetli emanetin Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti, biz Türk gençlerinin elinde sonsuza dek yaşayacak ve nesillerden nesillere devredilecektir.
İstiklâl ve Cumhuriyetimizi korumak gerektiği zaman içinde bulunacağımız durumlar ve şartlar ne olursa olsun ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlık için tüm engelleri yeneceğimize, namus ve şeref sözü veririz…
Bu aziz vatanın varlığı, dirliği ve düzeni için canını feda etmiş şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, sana sevgi ve saygılarımızı sunarız. ” (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP