DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 67.977,91 0.477

BALIKESİR KUZUSU’NDA BÜYÜK OYUN

Yayınlanma Tarihi :
BALIKESİR KUZUSU’NDA BÜYÜK OYUN

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesirli besicilerin yaşadığı sorunları TBMM gündemine taşıdı. “Başka bölgelerden hayvan getirip sonra buradan başka bölgelere ‘Balıkesir Kuzusu’ diye gönderenler haksız kazanç elde ediyorlar. ” diyen Akın, AK Parti iktidarını sorunu çözmesi için göreve davet etti.

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir’deki kuzu yetiştiricilerinin son günlerde dile getirdiği şikayetleri TBMM’ye taşıdı.  Tarım ve Orman Bakanlığı’nı ve AK Parti iktidarını göreve çağıran Akın şunları söyledi:

“Balıkesir, tarım ve hayvancılığın başkentidir. Türkiye’nin dört bir yanında da ‘Balıkesir Kuzusu’ bir markadır ve tescillidir. Balıkesirli besicilerimiz, büyük bir emekle, yüksek maliyetlerle ekmeğini kazanmak için, bu ekonomik buhranda yaşanan gıda krizinde büyük bir mücadele verirken, fırsatçılar coğrafyamızın markasını istismar ediyorlar. AK Parti iktidarının yarattığı hayat pahalılığını fırsat bilip yükselen et fiyatları karşısında  başka bölgelerden hayvan getirip sonra buradan başka bölgelere ‘Balıkesir Kuzusu’ diye gönderenler haksız kazanç elde ediyorlar. Balıkesirli hemşehrilerim adına, Tarım ve Hayvancılık Bakanını, ‘Fırsatçılık yapanlardan hesap soracağız.’ diye açıklamalar yapan AK Parti iktidarını acilen göreve davet ediyorum.” (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP