DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.625.0930.925

İYİ PARTİ’DEN BALIKESİR’DE YENİ BİR SAYFA

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
İYİ PARTİ’DEN BALIKESİR’DE YENİ BİR SAYFA

İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı’na Hasan Fehmi Yörük seçildi.

İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı’nın 3’ncü Olağan Genel Kurulu bugün Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Divan Başkanlığını İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk‘ün yaptığı kongrede mevcut başkan Özlem Ural aday olmadı. Kongrede Ural’ın yönetim kurulunda Siyasi İşler Başkanı – Yerel Yönetimler Başkanı olarak görev yapan Sezai Duman‘ın beyaz listesi ile Hasan Fehmi Yörük‘ün mavi  listeleri yarıştı. Yörük, 325 oyla il başkanı seçilirken, Sezai Duman ise 282 oyda kaldı. Yörük, Nedim Tuna ve Özlem Ural’dan sonra partinin Balıkesir’deki üçüncü il başkanı oldu.

Yaklaşık 3 yıldır İYİ Parti İl Başkanlığını sürdüren Özlem Ural kongrede  aday olmadı. Milletvekili aday adayı olması beklenen ve konuşmasında partililerden helallik isteyen Ural, Sezai Duman’ın listesinde üst kurul delege adayları arasında yer aldı ancak seçilemedi. 

YÖRÜK’TEN URAL YÖNETİMİNE SERT ELEŞTİRİ

Adaylardan Hasan Fehmi Yörük, seçimler öncesi yaptığı konuşmada Özlem Ural başkanlığındaki il yönetimine sert eleştiriler yöneltti. Yörük, “Genel Başkanımız Meral Akşener gecesini gündüzüne katarak çalışıyor peki bizler Balıkesir’de bu çalışmaya ayak uydurabiliyor muyuz? Son 2,5 yılda bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar basın açıklamamızı yaparak muhalefet yapılabilir mi?” dedi.

Yörük şunları söyledi

“Bugün bizim görevimiz liyakatsiz kadroların yaptıklarını haykıra haykıra tüm halkımıza duyurmaktır. Ekibimi görüyorsunuz herkes burada liyakatli, donanımlı siyaseten tecrübeli. Bizler bu yola ayakkabı eskitmek için çıktık. Size söz veriyorum güzel ülkemi bu iktidardan kurtaracak ve genel başkanımız Meral Akşener’i başbakan yapana kadar durmaksızın çalışacağız. Yapılan tüm usulsüzlükleri, belediyelerde yapılan tüm yolsuzlukları AHP meydanında millete haykıra haykıra duyuracağız. Muhalefet görevimizi korkmadan çekinmeden yerine getireceğiz. Bu yol kutlu bir yol birlik ve bu yol beraberlikten geçmektedir. Allah’ın izni delegelerin takdiriyle il başkanı seçildikten sonra 20 ilçe başkanımla beraber genel başkanım Meral Akşener’in huzurunda Balıkesir emrinde diyeceğim. Önce Balıkesir sonra Türkiye’de İYİ Parti’yi birinci parti yapacağız.
İl Başkanlığı siyasi tecrübe kazanılacak makam değildir, bu makamlar siyasetten kazandığınız tecrübe ve birikimi aktaracağınız makamlardır. Ben ve ekibim Balıkesir’de birinci parti olacak, belediyeleri alacak ve 5 değil 9 milletvekiline çıkarabilecek çalışma yapacağız”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Devlet eski bakanlarından Baki Ataç, CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, Demokrat Parti İl Başkanı Işın Gümüşyay ile Millet İttifakını oluşturan  siyasi partilerin ilçe başkanları da kongreye  katıldı.

YÖNETİM KURULU 

Hasan Fehmi Yörük başkanlığındaki 51 kişilik yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

Ahmet Girgin, Ali Haydar Memiş, Alper Uludağ, Alperen Polat Gezgin, Ayşe Dağerik, Ayşe Minel Çelik, Bekir Çelebioğlu, Birol Bey, Cengiz Kaplan, Davut Uzuner, Emine Nur Çöller, Engin Acar, Faruk Demiraslan, Ferit Girgin, Feyzullah Karadoğan, Firdevs Burçak Girgin, Gülay Dinçkol , Gülser Durmuş, Hikmet Uçkun, Halil İbrahim Uğun, Halit Güngör, Hanife Kurt, Hasan Baydur, İlhami Tülek, İrfan Kaya, Mehmet Acar, Mehmet Ali Sevcan, Melis Çelebioğlu, Mustafa Buğra Özbal, Mustafa Gözen, Nagihan Derel, Nurcan Kaya, Onur Bangür, Özgür Çelebioğlu, Saffet Şahiner, Seferhan Bulut, Sevda Çakır, Serpil Çiftçi, Selim Filiz, Serkan Mehmet Ertan, Şadi Deniz, Şerife Tiryaki, Talip Demirkan, Tolga Zeybek, Turan Geleş, Tülay Oral, Ufuk Özkazanlı, Uğur Gezgin, Ümit Demirkıran, Vehbi Akkılınç, Yılmaz Akkaya…

Kongrede Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Serkan Mehmet Ertan da Yörük’ü destekleyen isimler arasında yer aldı. Büyükşehir belediye meclis üyeleri Özgür Çelebioğlu ve  Emine Nur Çöller’le birlikte Yörük’ün yönetim kurulu listesinde yer alan  Ertan kongre sonrası “Biz bir partiye gelmedik, biz bir parti kurduk” mesajını paylaştı.  Yine Yörük’ün en büyük destekçilerinden büyükşehir meclis üyesi Metin Özpınar ise üst kurul delegesi seçildi. 

İL DİSİPLİN KURULU

Servet Yatar, Ersagun Şahingiray, Mehmet Çur, Hüseyin İnceefe, İsmail Çakır, Şura Şen, Hasan Ertürk, Derya Yörük, Hamit Gümüş

ÜST KURUL DELEGELERİ

Ali İlk, Arif Demir, Aysun Aykan, Erdoğan Kahya, Fedai Çoşkun, Gülten Sütçüoğlu, Hakan Göre, Hasan Fehmi Yörük, Hüseyin Uysal, İsmail Zeybek, Leman Baydur, Macit Yalazı, Mehmet Güzel, Metin Özpınar, Metin Tiryaki, Nedim Tuna, Nuh Nabi Çiftçi, Nurettin Güney, Nuri Çoban, Oğuzhan Cıvgaz, Özcan Biçer, Rabia Uğun, Kevser Haşlak, Ramazan Deveci, Sedef Akkılınç, Sevgi Temel, Sezer Şen, Simya Özkazanlı, Şener Şen, Turhan Çömez, Vedat Bayraktar … (balikesir24saat.com)

YORUM YAP