Yayınlanma Tarihi :

BALIKESİR GECEYİ DIŞARIDA GEÇİRDİ

BALIKESİR GECEYİ DIŞARIDA GEÇİRDİ

Balıkesir’de bu gece saat 23.14’de meydana gelen deprem sonrası vatandaşlar geceyi dışarıda geçirdi.

Kandilli Rasathanesi 23.14’deki ilk depremin büyüklüğünü 5,  merkezini Balıkesir Akçaköy olarak açıkladı. Saat 23.24’de Balıkesir Bayat’ta 4.5, 23.46’da Bayat’ta 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. Bu depremlerin yanında çok sayıda büyüklüğü 1.6 ile 3.1 arasında değişen depremler yaşandı. İlk deprem İzmir, İstanbul, Manisa, Bursa, Tekirdağ gibi illerde de hissedildi.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Kriz Merkezi oluşturulduğunu açıklarken, herhangi bir hasar ya da can kaybı olmadığını açıkladı.

“TEYAKKUZ HALİNDEYİZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,  bir açıklama yaparken, ” Kıymetli hemşehrilerim şehrimizde kısa aralıklarla 5.0, 4.5, 3.1 ve 4.1 büyüklüğünde deprem gerçekleşmiştir ve artçı sarsıntılar devam etmektedir. Valiliğimiz, AFAD ve Belediyemiz teyakkuz halindedir. Sarsıntılarda bir yıkım ya da can kaybı yaşanmamıştır. Çağrı merkezimiz 444 40 10’u arayarak her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Buradan tüm hemşehrilerime tekrardan çok geçmiş olsun diyorum” dedi.

VATANDAŞ SOKAKTA

Depremin ardından çok sayıda vatandaş evlerini terk edip sokağa çıktı. Soğuk havaya rağmen dakikalarca dışarıda bekleyen vatandaşların bir bölümü araçlarında bir bölümü parklarda şoku atlatmaya çalıştı. Bazı vatandaşlar ise benzinliklerde kuyruklar oluşturdu. Çarşı merkezinde büyük hareketlilik yaşandı, kafeteryalar doldu taştı. Çocuk Köyü’nde vatandaşlara çay- çorba ikramı yapıldı. (balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP