BALIKESİR BÜYÜKŞEHİRE İLK ADAY MEMLEKET PARTİSİ’NDEN

Yayınlanma Tarihi :
BALIKESİR BÜYÜKŞEHİRE İLK ADAY MEMLEKET PARTİSİ’NDEN

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere katılacaklarını açıklarken, Mahir Bakan’ın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu duyurdu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ankara’daki düzenlediği basın toplantısında partisinin 31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimlerdeki yol haritasına ilişkin açıklamalarda bulundu. İnce, Parti Meclisi üyeleri ile gerçekleştirilen toplantıda yerel seçim sürecini değerlendirdiklerini belirterek, “Önümüzdeki yerel seçimlerde Memleket Partisi olarak yarışacağız” dedi.

İnce daha sonra partisinin ilk büyükşehir belediye başkan adayını da açıkladı. İnce, Memleket Partisi Enerji Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Bakan‘ın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu söyledi.

“BALIKESİR’E VİZYON, AKIL VE SAMİMİYET GEREK!”

Son seçimde yine Memleket Partisi’nden İzmir 2. Bölge’den milletvekili adayı olan Mahir Bakan’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da dikkat çekti. Bakan’ın Balıkesir’le ilgili paylaşımı şöyle:

“Bir şehirde, kaliteli ve güvenli bir yaşam; ‘şehrin yaşanılabilir ve sürdürülebilir şehir’ olmasıyla mümkün olur. Balıkesir, tarım, turizm, kültürel değerleri, yer altı ve yer üstü doğal zenginlikleriyle, Türkiye’de eşi-benzerine az rastlanan, doğru planlanıp, yönetilmesi halinde ise tek başına Türkiye’ye bakabilecek bir potansiyele sahiptir. Hal böyle iken benzer özellik arz eden diğer iller ile kıyaslandığında, her açıdan en geride bulunmaktadır. Böylesi bir durum, Balıkesir’in kaderi olamaz, olmamalı. Balıkesir’e vizyon, akıl ve samimiyet gerek!”

MAHİR BAKAN KİMDİR?

1979 yılında Balıkesir’de doğan Mahir Bakan ilk ve orta öğrenimini Balıkesir’de tamamladı. 1992-1996 yılları arasında Işıklar Askeri Lisesi’nde 1996-2000 yılları arasında, Kara Harp Okulu’nda Sistem Mühendisliği eğitimi aldı.2007 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Bakan,halen İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinde eğitimine devam ediyor.

2000-2010 yılları arasında özel sektörde; mühendis, orta ve üst düzey yönetici, icra kurulu üyeliği yaptıktan sonra, 2011 yılından itibaren kurucusu ve ortağı olduğu Enerji ve Gıda sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler bünyesinde iş yaşamına devam eden Bakan, enerji stratejileri, enerji ve çevre teknolojileri, yenilenebilir enerjiler, sürdürülebilirlik, inovasyon-ArGe, otomasyon, akıllı teknolojiler, üniversite sanayi işbirliği, B2B, B2C ve B2G iş geliştirme, pazarlama, projelendirme ve yönetim gibi alanlarda uzmanlık sahibi… İngilizce bilen Mahir Bakan evli ve bir çocuk babasıdır. (balikesir24saat.com)

Bu arada partililer de Bakan’ın Balıkesir adaylığına sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla  destek verdi.

 

 

 

 

YORUM YAP