DOLAR31,0079% 0.31
EURO33,5437% 0.26
STERLIN39,1889% 0.35
FRANG35,2343% 0.43
ALTIN2.016,43% 0,22
BITCOIN1.598.400-0.612

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR’E 8 ADAY

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR’E 8 ADAY

31 Mart 2019’daki yerel seçimler öncesi Balıkesir büyükşehir belediye başkan aday sayısı 8’e  ulaştı.
Balıkesir’de AK Partili Yücel Yılmaz ve İYİ Partili İsmail Ok’un ardından yarışa geçtiğimiz günlerde Demokrat Parti’li Tuğba Güner’le DSP’li Tamer Kaner de katılmıştı.

VATAN PARTİSİ “ŞAHİN” DEDİ

Vatan Partisi’nin Balıkesir büyükşehir belediye başkan adayı avukat Osman Aydın Şahin oldu. Vatan Partisi Elit Asya Otel’de büyükşehir adayları ile birlikte ilçelerdeki adaylarını açıkladı. İlçelerdeki adaylar şöyle:
Altıeylül: Mehmet Şahin, Karesi: Ayfer Yalçın, Edremit: Metin Akın, Ayvalık : Serdar Gürses, Burhaniye: Kartal Demir, Sındırgı: Ekrem Metin

SAADET TERZİOĞLU’NU ADAY GÖSTERDİ

Saadet Partisi’nin Balıkesir Büyükşehir belediye başkan adayı ise mimar Selim Sait Terzioğlu oldu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 23 Şubat cumartesi günü Balıkesir’e gelecek ve başta Selim Sait Terzioğlu olmak üzere tüm belediye başkan adaylarını tanıtacak.

EMEK DESTEKLİ BAĞIMSIZ ADAY
EMEK Partisi’nin desteklediği Şuayip Çetin ise bağımsız aday olarak seçime girecek. “Yaşanılabilir kentler için seçeneksiz değiliz” diyen Çetin, halkçı belediyecilik için destek istedi. Balıkesirlileri iş, ekmek, özgürlük mücadelesinde birleşmeye çağırdı.

HDP’DEN EŞ BAŞKANLI ADAY
Büyük illerde ada göstermeyen HDP, Balıkesir’de Yurdanur Güven ile İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu’nu eş başkan adayı olarak açıkladı. Kenanoğlu, “Balıkesir halkını kötünün ‘iyi’sine mecbur ve mahkûm bırakmayacağız” dedi.

İŞTE BAŞKAN ADAYLARI:

Balıkesir’deki büyükşehir adayları şöyle sıralanıyor:

Cumhur İttifakı: Yücel Yılmaz
Millet İttifakı: İsmail Ok
DSP: Tamer Kanber
Demokrat Parti: Tuğba Güner
Vatan Partisi: Osman Aydın Şahin

Saadet Partisi: Selim Sait Terzioğlu
HDP: Yurdanur Güven- Ali Kenanoğlu- (Eşbaşkan adayları)
Bağımsız: Şuayip Çetin

Coşkun YAMAN (balikesir24saat)

 

 

 

 

YORUM YAP