DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.623.213-0.178

BALIKESİR BAROSU’NUN YENİ BAŞKANI KARAKAŞLI

Yayınlanma Tarihi :
BALIKESİR BAROSU’NUN YENİ BAŞKANI KARAKAŞLI

Balıkesir Barosu kongresinde Av. Keziban Kalcı ve Av. Nadir Karakaşlı başkanlık mücadelesi verdi, kazanan Karakaşlı oldu.

Coşkun YAMAN / Memet KOŞAR (balikesir24saat.com) Balıkesir Barosu Başkanlığına Av. Nadir Karakaşlı seçildi. 1920’de kurulan, Türkiye’nin ilk ve en eski barolarından biri olan Balıkesir Barosu’nun genel kurulu Plevne Mahallesindeki hizmet binası konferans salonunda gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Av. Tarık Erülgen üstlendi.

İlk gün yönetim kurulunun çalışmalarının ele alındığı, adayların konuştuğu genel kurulun bugün kü bölümünde avukatlar sandık başına gitti. Başkan adaylarından Av. Keziban Kalcı mor, Av. Nadir Karakaşlı  sarı liste ile seçime gitti. Avukatlar 4 ayrı sandıkta oy kullandı.

Karakaşlı, kesin olmayan sonuçlara göre, 604  oyla başkan seçilirken, Kalcı ise 476’da kaldı. İki adayın blok liste isteğine rağmen oy kullanan avukatların listelerde bir çok ismi çizmesi ise sayımı geciktirdi. Sonuçta Karakaşlı blok listeyle kazanmayı başardı. Bir başka deyişle listesi delinmedi.

 

 

KARAKAŞLI’DAN İLK MESAJ : GÜÇLÜ BARO, GÜÇLÜ AVUKAT 

Balıkesir Barosu’nun yeni başkanı Nadir Karakaşlı seçim zaferini ekibiyle birlikte “Hepimizin Barosu Güçlü Avukat” yazılı pastayı keserek kutladı. Karakaşlı, ” Balıkesir Barosu’nu hep birlikte yöneteceğiz. Tüm üyelerimizden destek bekliyoruz. Daha güçlü çalışmalar yapmayı amaçlıyoruz.” dedi. Karakaşlı’yı alkışlayan avukatlar,  “Güçlü Baro, Güçlü Avukat” diye slogan attı.

LİSTESİ FİRE VERMEDİ

YÖNETİM KURULU :

Av. Nadir Karakaşlı (Başkan), Av. İbrahim Akyüz, Av. Murat Atiler, Av. Mustafa Özdemir, Av. Duygu Güvenç, Av. Neşe Fıçıcı, Av. Bilge Başaran, Av. Gamze Örs Hysni, Av. Onur Bulut, Av. Gamze Yelbey Aça, Av. Burak Arslan

DİSİPLİN KURULU:

Av. İbrahim Menderes Çölova, Av. Çiğdem Dönmez, Av. Senem Şen Girgin, Av. Diğdar Daşkın, Av. Cansu Gürcan Özkoca

DENETLEME KURULU :

Av. Menderes Mete, Av. Funda Özkanay Dokur, Av. Semih Demir

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ DELEGELERİ

Av. Alpsan Öztekin, Av. Emine Nur Çöller, Av.Yusuf Kara

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun da kongreye katılıp,  iki aday Av. Keziban Kalcı ile Av. Nadir Karakaşlı’ya başarı diledi ve oy kullandı 

NADİR KARAKAŞLI KİMDİR

Nadir Karakaşlı, 1964 yılında Balıkesir’de doğdu, Mehmetçik İlkokulu, Karesi Ortaokulu ve Balıkesir Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Üniversite sonrası Avukatlık stajı ve askerlik görevinden sonra 1994 yılında serbest avukatlık yapmaya başladı. Evli ve iki çocuk sahibidir.

Balıkesir Barosunun çeşitli komisyonlarında görev yaptıktan sonra 2006-2008 yılları arasında Balıkesir Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği, Balıkesir Barosu Staj Eğitim Kurulu Genel Sekreterliği, Balıkesir Barosu Çevre Sorunları Komisyonu Başkanlığı, Balıkesir Barosu Avukat Hakları ve Meslek Sorunları Komisyonu üyeliği, Balıkesir Barosu Kent Konseyi temsilciliği görevlerinde bulundu. Uzun yıllar Balıkesir Barosu Staj Eğitim Kurulu’nda eğitim verdi.

Yaklaşık 35 yıl çeşitli kulüplerde basketbol oynadı, basketbol antrenörlüğü ve basketbol hakemliği yaptı ve lise öğrenciliğinden itibaren 11 yıl çeşitli orkestralara profesyonel olarak bateri çaldı.

Halen Balıkesir İl merkezindeki büromda serbest avukatlık yapıyor.

 

YORUM YAP