DOLAR28,9807% 0.28
EURO31,5779% 0.24
STERLIN36,6543% 0.34
FRANG33,1467% 0.41
ALTIN1.899,68% 0,53
BITCOIN1.105.3721.246

BALIKESİR AKINCILARI VALİLİK’TE

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BALIKESİR AKINCILARI VALİLİK’TE
Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Kulübü Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret ettiler.
Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Kulübü Başkanı Mustafa Enis Yurdakök, “Kentimizle ilgili birçok etkinlik ve projede yer alıyoruz ve almaya devam edeceğiz. Amacımız ata sporumuzu yurtiçi ve yurtdışında ecdadımıza yakışır bir şekilde temsil etmek, Balıkesirimizin adını bu platformlarda en iyi şekilde duyurmaktır. Kulübümüz bünyesindeki tecrübeli sporcularımız, yeni katılan kemankeşlere tecrübelerini aktarıyorlar, kurslarımız devam ediyor. Her türlü desteğini bizden esirgemeyen Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya teşekkür ederiz.” dedi.
GELENEKSEL ATA SPORUMUZ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren  Vali Yazıcı ise, Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Kulübü Başkanı Yurdakök’ten kulüp ve etkinlikleri hakkında bilgi aldı. Atıcılık ve binicilik gibi sporların geleneksel ata sporu olduğunu anımsatan Vali Yazıcı, gençlerin bu tür sporlara yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.
GELENEKSEL SPORLARIN GELİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR
Geleneksel sporların geliştirilmesi gerektiğini belirten  Yazıcı, “Tarihiyle ve kültürüyle övünen bir ilin bu konuda da üzerine düşen vazifeler olduğunun farkında olarak, kulübümüzün yetkilileri bu faaliyeti büyük bir fedakârlıkla yerine getirmeye çalışıyorlar. Kendilerine değerlerimize önem verdikleri için çok teşekkür diyorum“dedi.
TOPLUMUMUZDA YAŞATMALARI GURUR VERİYOR
Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Kulübü sporcularını yarışmalarda gösterdikleri başarılardan dolayı kutladı. Ziyaretin ardından Balıkesir Akıncıları,  Vali Yazıcı’ya üzerinde adının yazılı olduğu çerçeve içerisinde bir ok hediye sundu(balikesir24saat) 

YORUM YAP