DOLAR 32,3017 % -0.03
EURO 35,1306 % 0.53
STERLIN 41,6098 % 0.4
FRANG 36,0803 % -0.15
ALTIN 2.405,18 % -0,41
BITCOIN 67.547,98 0.197
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

BALIBEK ÜNİVERSİTELİLERLE BULUŞTU

BALIBEK ÜNİVERSİTELİLERLE BULUŞTU

Millet İttifakı’nın Altıeylül Belediye Başkan adayı CHP’li Esin Balıbek, seçim çalışmalarını üniversite öğrencileriyle sürdürdü. Balıbek, belediye başkanı seçilmesi halinde özellikle ulaşım ve yemek konusunda üniversitelilere kolaylık sağlayacaklarını açıkladı.

CHP Gençlik Kolları üyesi üniversite öğrencilerinin eşlik ettiği Balıbek, “ Balıkesir Üniversitesi öğrencilerimize zorlu Çağış Kampüs okul yolculuğunda eşlik ettik. Kuyrukta otobüs bekledik, tıka basa dolu otobüslerde yolculuk yaptık. Gençlerimizin yaşadığı sıkıntıları yerinde gördük” dedi.

“BU EZİYET BİTECEK”

Otobüs yolculuğunda  üniversiteli öğrencilerle dertleşen  Balıbek, şunları söyledi:

“ Bende Balıkesir Üniversitesi mezunuyum. Ben 1994 yılında üniversiteye girmiştim. Kampusun ilk öğrencilerinden biri de bendim. O zamandan bugüne eziyet pek değişmemiş. Adımız büyükşehir ancak pek gelişememiş bir kentte yaşıyoruz. Kentimizin gelişip, büyümesi, bir üniversite kenti olması için hepimize görevler düşüyor. Özellikle ulaşım öğrenciler için en pahalı illerden biri. Biz belediyeyi kazandığımızda büyükşehirle birlikte öğrencilerin ulaşım ücretlerinde kolaylıklar sağlamak istiyoruz.  Aynı şekilde yemek için de önemli miktarlarda para ödüyorsunuz. Bu anlamda ailelerin yükü artıyor. Bazı arkadaşlarımız da hem çalışıyor hem eğitimini sürdürüyor. Sizi bu eziyetlerden kurtarmak istiyoruz. Belediyeyi kazandığımızda Balıkesir’de doğup büyüyen, üniversiteyi okuyan bir kadın belediye başkanı olarak size destek olmak isterim. Sizin üniversiteyi bitirdiğinizde ülkemize önemli katkılarınız olacağına inanıyorum. Sizlere güveniyorum, başarılar diliyorum,  teşekkür ediyorum”

Belediye Meclisi üyesi adaylarıyla Kampüs Kooperatifi Özel Halk Otobüslerini de ziyaret eden Esin Balıbek, kooperatif başkanı Cüneyt Emre ve kooperatif üyeleri ile görüştü. Balıbek, “Kooperatifimizin genel sorunlarını dinledik projelerimizden bahsettik. Hoş sohbetlerinden ve sıcak karşılamalarından dolayı Başkan Emre’ye teşekkür ediyorum” dedi. (balikesir24saat) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP